John Carpenter ostro krytykuje remake Halloween Roba Zombiego

John Carpenter, legendarny reżyser horrorów m.in. takich jak: Coś, Mgła, Christine, Wioska przeklętych, rozmawiał ostatnio ze studentami w Akademii Filmowej w Nowym Jorku, dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat branży, swojej spuścizny i remake’u Halloween Roba Zombiego z 2007 roku. Przypomnijmy, że nowa wersja filmu została źle przyjęta przez krytyków i zarobiła jedynie 58 milionów dolarów w USA.

Carpenter odniósł się do wywiadu Zombiego, w którym Rob miał opowiadać o produkcji swojego remake’a, a także o niemiłym spotkaniu z 68-letnim reżyserem.

Okłamał Was. Powiedział, że miałem chłodny stosunek względem niego, gdy powiedział, że nakręci remake. Co jest dalekie od prawdy. Powiedziałem mu: „Zrób własny film koleś. Teraz jest twój. Nie martw się o mnie”. Tak więc, wspierałem go. Dlaczego ta kupa gó*** skłamała? Nie wiem.

Carpenter wyznał również, że ta sytuacja pozostawiła w nim niesmak do Zombiego i inaczej teraz patrzy na jego dzieło.

Uważam, że za dużo ujawnił o Michaelu Myersie przez co pozbawił film aury tajemniczości. Nie obchodzi mnie to. Bohater powinien być siłą natury. Powinien być niemalże nadprzyrodzony, a był za duży, co nie było normalne.

john carpenter

Zobacz również: To – zakończono zdjęcia do horroru na podstawie powieści Kinga!

Carpenter obecnie jest producentem wykonawczym sequela Halloween. Na początku tego roku tak mówił o swoim projekcie.

Po 38. latach od nakręcenia oryginalnego Halloween, postaram się pomóc nakręcić dziesiąty sequel, najstraszniejszy jaki kiedykolwiek powstał.

Cały wywiad z Akademii Filmowej w Nowym Jorku możecie zobaczyć ponizej. 

https://www.youtube.com/watch?v=E4twMPO7FzA

Źródło: EW. com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?