Program TV – Wilk z Wall Street, Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona i Slumdog dziś w telewizji! (sobota 08.10.2016)

W niedzielę 08.10 na ekranach telewizji znajdziemy głównie nagradzane Oscarami dramaty z ostatnich lat. Znajdzie się też coś dla fanów kina sensacyjnego. Po szczegóły zapraszam do dalszej części artykułu z propozycjami filmów na dziś.

Wilk z Wall Street

23.25 Polsat HD

Kryminał, Dramat , USA, 165 min, premiera PL: 03 styczeń 2014
Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Terence Winter
Obsada: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Jon Bernthal

Opis dystrybutora: Jeden z największych reżyserów naszych czasów, laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street.

Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort lubił im ulegać i robił to w wielkim stylu. Najpiękniejsze kobiety. Najdroższe jachty. Najbardziej wyszukane narkotyki. Szalona impreza bez cienia poczucia odpowiedzialności. A w ślad za tym nieuniknione błędy i pragnienie jeszcze większego bogactwa. Korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe – w tym także Belfort okazał się mistrzem.

Zrealizowana z rozmachem i poczuciem humoru, urzekająca blichtrem, a jednak gorzka opowieść o człowieku, który zawsze chciał więcej, a dostał to na co zasłużył.

https://youtu.be/l1toysk1QSs


Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona

18.55 TVN 7

Dramat , Romans, Fantasy , USA, 166 min, premiera PL: 06 luty 2009
Reżyseria: David Fincher
Scenariusz: Eric Roth, Robin Swicord
Obsada: Brad Pitt, Cate Blanchett

Opis dystrybutora: „Urodziłem się w okolicznościach niezwykłych” – tak też zaczyna się adaptacja klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat dwudziestych XX wieku o tajemniczym człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. O człowieku, który – podobnie jak my wszyscy – nie potrafi zatrzymać upływu czasu. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca pierwszej wojny światowej w 1918 roku aż po XXI wiek, przeżywając jego los równie niezwykły, jak bywa los każdego przeciętnego człowieka.

https://www.youtube.com/watch?v=rAYtpZgelAM


Slumdog. Milioner z ulicy

23.20 Polsat Film

Dramat , Wielka Brytania, 120 min, premiera PL: 27 luty 2009
Reżyseria: Danny Boyle
Scenariusz: Simon Beaufoy
Obsada: Dev Patel

Opis dystrybutora: Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji „Milionerów”. Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania…

https://www.youtube.com/watch?v=AIzbwV7on6Q


Kod Da Vinci

19.10 AXN

Thriller, USA, 149 min, premiera PL: 19 maj 2006
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Akiva Goldsman
Obsada: Tom Hanks, Audrey Tautou, Alfred Molina, Ian McKellen, Paul Bettany
Opis dystrybutora: Jego ofiarą jest kustosz muzeum, Jacques Sauniere, który przed śmiercią pozostawił jako trop kilka zawoalowanych wskazówek i symboli. Podejrzewany o dokonanie tej zbrodni Langdon z pomocą agentki policji, Sophie Neveu, specjalizującej się w kodach i szyfrach, podejmuje próbę rozwikłania zagadki, której kluczowe elementy kryją się w najsławniejszych obrazach mistrza Leonarda Da Vinci. Trop wiedzie do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona starożytnej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz. Duet Langdon-Neveu rusza zatem tropem poszukiwań, który wiedzie przez Paryż, Londyn i Szkocję.
https://www.youtube.com/watch?v=-rMElSGZpV4

Tożsamość Bourne’a

23:10 Universal Channel

Sensacyjny , Niemcy, USA, Czechy, 119 min, premiera PL: 27 wrzesień 2002
Reżyseria: Doug Liman
Scenariusz: Tony Gilroy, W. Blake Herron
Obsada: Paul Walker

Opis dystrybutora: Cierpiący na amnezję mężczyzna zostaje uratowany przez załogę włoskiej łodzi rybackiej. Bliski śmierci, nie ma przy sobie nic oprócz kilku kul w boku oraz wszczepionego w biodro numeru konta w szwajcarskim banku. Mężczyzna za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się, kim jest i dlaczego jego życie przyjęło taki niebezpieczny obrót.

W Zurychu, w bankowym sejfie znajduje się kilka paszportów, spory zapas gotówki, broń oraz nazwisko… Jason Bourne z paryskim adresem. Chociaż nie wie zupełnie, co to może oznaczać, Bourne zdaje sobie szybko sprawę z tego, że są ludzie, którzy mogą go rozpoznać i co więcej wcale mu dobrze nie życzą. Kiedy spotyka Marie Kreutz, urodzoną w Niemczech podróżniczkę, podejmuje desperacką decyzję – 10 000 dolarów za wyjazd do Paryża. Mimo oporów, Marie przyjmuje gotówkę i rozpoczyna z Bourne’em podróż, która na zawsze zmieni jej życie.

https://www.youtube.com/watch?v=FpKaB5dvQ4g


Na antenie pojawią się także kolejne odcinki seriali i programów rozrywkowych, jak Mam talent (20:00 TVN), The Voice of Poland (20:05; 21:10 TVP 2), Galileo (19:00 TV 4), Policjantki i policjanci (20:00; 21:00 TV 4) i Twoja twarz brzmi znajomo (22:05 Polsat).

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?