Polacy wybrali się na „Planetę Singli” – Box Office Polska (5-7.02.2016)

Najważniejsze informacje z polskiego Box Office za pierwszy weekend lutego (5-7.02.2016):

1. Mitja Okorn („Listy do M.”) znalazł klucz do serc polskich widzów, bo najchętniej oglądanym filmem weekendu była „Planeta Singli”. Weekendowa frekwencja na filmie Mitji Okorna wyniosła 202 812 osób, a sumując z pokazami przedpremierowymi wynik ten wynosi 244 948. Prognozy dotyczące frekwencji w kolejnych dniach są pozytywne, gdyż film, jak na polską komedię romantyczną, zbiera nadzwyczaj dobre recenzje, a na dodatek zbliża się święto zakochanych.

2. „Pitbull. Nowe porządki” spadł na drugie miejsce, ale to było do przewidzenia w związku z premierą „Planety singli”. „Pitbull…” wciąż dzierży rekord otwarcia w 2016 roku (211 tys. widzów). W przypadku produkcji Vegi należy również zauważyć, iż przez cały okres wyświetlania przyciągnęła już 809 434 widzów, co czyni ją najchętniej oglądaną produkcją 2016 roku. Czy za tydzień pęknie granica miliona widzów?

3. Do TOP 10 trafiły 3 premiery: „Planeta singli” (1 miejsce), „Misiek w Nowym Jorku” (3 miejsce), „Spotlight” (7 pozycja). „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” nieprzerwanie od 8 tygodni znajdują się w czołowej dziesiątce.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi RECENZJAMI, z których dowiecie się co polecamy, a co odradzamy.

TOP10 (5-7.02.2016)

box office polska 5 7.02

Premiery weekendu poza TOP10:

„Gęsia skórka” : 9116 widzów na 98 kopiach.

„Umrika” przyciągnął na 25 ekranach 1 640 osób.

 „Ardeny” obejrzało w sumie 394 kinomanów na 22 kopiach. 

 

 

Źródło: pisf.pl

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?