Oscary 2017 – największa w historii liczba filmów nieanglojęzycznych

W dniu dzisiejszym ogłoszono pełną listę filmów zgłoszonych do ubiegania się o Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Warto zanotować fakt, iż w najbliższej edycji rozdania Nagród Akademii Filmowej weźmie udział rekordowa ilość ich przedstawicieli – wynosi bowiem ona aż 85 filmów. Dotychczasowy rekord został ustanowiony w 2014 roku, kiedy to odnotowano 83 kandydujących tytułów.

Polskim przedstawicielem w tej kategorii są Powidoki, za które odpowiada, zmarły przed kilkoma dniami, Andrzej Wajda. Film opowiada o losach artysty, który jawnie sprzeciwiał się doktrynie socrealistycznej okresu komunizmu. W postać głównego bohatera wcielił się Bogusław Linda.

powidoki anna wloch 11

Z głośniejszych nazwisk w owym zestawieniu warto zwrócić uwagę na Holendra Paula Verhoevena, który wystąpi pod francuskim sztandarem z filmem Ellie oraz Pedro Almodovara z hiszpańskim dramatem Julieta.

89. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 26 lutego 2017 roku.

Źródło: indiewire.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?