Mute – twórcy wypowiadają się na temat filmu. Justin Theroux w obsadzie

Justin Theroux (Dziewczyna z pociągu) dołączy do Paula Rudda i Alexadra Skarsgarda w filmie Mute, za którego reżyserię odpowiadać będzie Duncan Jones. Zdjęcia do tego thrillera sci-fi rozpoczęły się niedawno w Londynie. Obraz trafi na platformę Netflix w 2017 roku.

mute movie comic book duncan jones

Pomysł na fabułę filmu zrodził się w głowie Jonesa już dwanaście lat temu. Film opowie o losach Leo (Skarsgard), niemego mężczyzny, barmana, który w Berlinie roku 2052, poszukuje pewnej zaginionej osoby. Na jego drodze stanie dwóch przeciwników, granych przez Rudda i Theroux. Jones stworzył scenariusz wspólnie z Michaelem Robertem Johnsonem (Sherlock Holmes). Producentem wykonawczym jest Charles J.D. Schlissel. Współproducentami są Henning Molfenter, Charlie Woebcken i Christoph Fisser ze Studio Babelsberg.

Reżyser Duncan Jones:

Mute jest połączeniem wszystkiego, co mnie fascynuje: noir, science fiction oraz unikalne jednostki ludzkie przez to kim są i to, że mają dar do wpadania w tarapaty. Jestem podekscytowany, że mogę wrócić do Berlina i tutaj kręcić mój film. Mieszkałem tutaj przez pewien czas gdy dorastałem. Jestem też zachwycony współpracą z Netflixem przy filmie, który będzie bliski memu sercu.

CCO Netflixa Ted Sarandos:

Duncan Jones ma w sobie mnóstwo energii. Zespół który zebrał, ten stojący przed i za kamerą, będzie kontynuował renesans w gatunku kina science fiction. Jesteśmy podekscytowani, że już w przyszłym roku będziecie mogli obejrzeć ten film na naszej platformie.

Producent Stuart Fenegan:

Duncan przedstawił mi pierwszą wersję Mute na naszym pierwszym spotkaniu, jakieś trzynaście lat temu. Od tego czasu naprawdę chcę stworzyć ten film. W międzyczasie udało nam się stworzyć Moon, Kod nieśmiertelności oraz Warcraft: Początek. A w obecnej chwili Netflix jest najlepszym miejscem dla takiego oryginalnego filmu, jak Mute. To wręcz idealny dom dla naszej produkcji.

Mute ma fabularnie nawiązywać do Moon, jednego z poprzednich filmów reżysera i razem z trzecim, niezatytułowanym jeszcze obrazem, tworzyć trylogię. Muzykę do Mute skomponuje Clint Mansell. W dorobku Duncana Jonesa znajdują się takie filmy, jak Warcraft: Początek, Kod nieśmiertelności i wspomniany Moon

Źródło: Comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?