The Irishman – produkcja ruszy już wkrótce!

Gorąco wyczekiwany film Martina Scorsese już wkrótce wkroczy w proces produkcji! Zdjęcia ruszą prawdopodobnie na wiosnę przyszłego roku. Taką informację podał scenograf Irishmana, Dante Ferretti.

W wywiadzie dla portalu Variety, słynny Ferretti (Wywiad z wampirem, Aviator) stwierdził co następuje:

Teoretycznie rozmawialiśmy już o dacie rozpoczęcia zdjęć do filmu i ustaliliśmy wstępnie, że będzie to luty lub marzec przyszłego roku.

Informacja ta koresponduje ze wcześniejszymi doniesieniami na temat produkcji Irishmana. Parę miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że zdjęcia mają ruszyć własnie w przyszłym roku, a premiera filmu planowana jest na koniec 2018. Wygląda na to, iż wszystko składa się zatem w spójną całość. 

the irishman movie poster 2011 1020682451

Zobacz również: Roland Emmerich opowiada o przyszłości serii Dzień Niepodległości 

Scenariusz Irishmana, autorstwa Steve’a Zailliana (Gangi Nowego JorkuLista Schindlera), oparty jest na powieści Słyszałem, że malujesz domy Charlesa Brandta i opowiada historię Franka Irishmana Sheerana, weterana II wojny światowej, który oprócz prowadzenia kolorowego życia jako wysoki rangą oficer Międzynarodowego Bractwa Dostawców, parał się zorganizowaną przestępczością jako mafijny zabójca.

Początkowo mówiono, że w filmie Irishman wystąpią legendy kina gangsterskiego – Robert de Niro, Al Pacino i Joe Pesci oraz Harvey Keitel. Dwóch ostatnich jednak prawdopodobnie nie ujrzymy: Pesci odrzucił ofertę zagrania w filmie, a Keitel niedawno wspominał, że jej nawet nie dostał. De Niro wspomniał zeszłej jesieni, że w The Irishman ma zostać użyta technika odmładzania bohaterów, znana m.in. z Ciekawego przypadku Benjamina Buttona, co może być pomocne przy ukazywaniu retrospekcji. 

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?