The Predator – co obiecuje reżyser? Kiedy początek zdjęć?

The Predator, to kolejny projekt za który odpowiadać będzie Shane Black – współtwórca scenariusza i reżyser w jednym. Film będzie mieszanką science-fiction, thrillera, filmu akcji, a może i horroru. W jednej z ról zobaczymy Boyda Holbrooka, znanego z serialu Narcos, którego w przyszłym roku zobaczymy jako (prawdopodobnie) głównego złoczyńcę w filmie Logan. Black, który współtworzył scenariusz do oryginalnego Predatora, a nawet zagrał w nim u boku Arnolda Schwarzeneggera małą rolę, postanowił wypowiedzieć się nieco na temat nadchodzącego filmu.

Kultowa produkcja z 1987 roku w reżyserii Johna McTiernana, doczekała się dwóch sequeli, Predator 2 i Predators oraz serii spin-offów z cyklu Alien vs. Predator. Nowa odsłona, która w tytule zyskała przedimek “The”, ma być zarówno sequelem, jak i rebootem serii. Shane Black w wywiadzie dla portalu Collider, postanowił zdradzić co nieco na temat swojego filmu.

Black potwierdził, iż prace na planie zdjęciowym ruszą w połowie lutego w Vancouver, natomiast premiera zapowiedziana jest na 9 lutego 2018 roku. Pre-produkcja filmu ma ruszyć w przeciągu kilku tygodni. Film ma być mieszanką wspomnianych wyżej gatunków.

W moim mniemaniu filmy o Predatorze odcinają się nieco od gatunku sci-fi, na korzyść thrillerów. To powinna być produkcja, która będzie potrafiła jednocześnie zjeżyć włos, wystraszyć i też momentami rozbawić widza. Przede wszystkim chciałbym, aby widz poczuł się nim zaskoczony tym, co właśnie obejrzał. A to nie zawsze się udaje. Nie chciałbym żebyście pomyśleli, że stworzę film, w którym obejrzycie jakieś niestworzone rzeczy.

original

Zobacz również: Deadpool 2 i Avengers: Infinity War dostały robocze tytuły!

Reżyser stwierdził, że do Boyda Holbrooka dołączy grupa bohaterów analogicznie do oryginalnego filmu. Black zamierza nieco namieszać w archetypach typowych gości do zadań specjalnych, jakich możemy przeważnie oglądać w filmach.

To będzie interesujące doświadczenie stworzyć wiarygodną grupę ludzi, którzy nie są nieśmiertelni – których znakiem rozpoznawczym są więzy i relacje pomiędzy nimi, który są w sumie zabawnymi ludźmi, twardo stąpającymi po ziemi. Nie wiem jak mocno to się jeszcze zmieni, ale nie chcemy pakować do tej grupy bandy zadufanych twardzieli.

Black zdradził też, że po sukcesie Deadpoola, Fox chętniej daje zielone światło produkcją z kategorią wiekową “R”, czego dowodem jest film Logan oraz właśnie The Predator. Dzięki temu twórcy będą mogli stworzyć film przeznaczony dla dorosłego widza, z czego są niezmiernie zadowoleni.

Fox jest bardzo pozytywnie nastawiony na współpracę. Duży wpływ na to miał sukces Deadpoola, jednak myślę, że oni też mają świadomość, że fani Predatora nie są zainteresowani filmem z PG-13. To byłoby bardzo rozczarowujące, gdybyśmy musieli dostosować się pod rodziny z dziećmi, które odwiedzają kina, zamiast zrobić film dla dorosłej widowni, w podobnej skali jak Deadpool.

predator arnold schwarzenegger900

The Predator zapoluje w kinach od 9 lutego 2018 roku. Do tego czasu możecie (na własne ryzyko) nadrobić poprzednie części, bądź wybrać się do kina na ostatni film Shane’a Blacka – Nice Guys. Równi goście.

Źródło: The Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?