Advertisement
Advertisement

The Batman – jaki powinien być film według Franka Millera?

Frank Miller jest jednym z najbardziej znanych twórców komiksów z Batmanem w roli głównej. Jego dzieła z pewnością były inspiracją dla filmowych twórców, a przede wszystkim Christophera Nolana oraz Zacka Snydera. W jednym z ostatnich wywiadów postanowił powiedzieć, jak Ben Affleck powinien zabrać się za nowy solowy film z obrońcą Gotham:

Marzę o tym, by był to obraz kameralny. Twórcy powinni porzucić myślenie o zabawkach i skupić się na misji oraz lepszym potraktowaniu miasta. Dlatego, że Batmana łączy silna więź z miastem, którego jest obrońcą. W odróżnieniu do Supermana jego powiązanie z przestępczością ma charakter intymny, takie się stało od śmierci jego rodziców. Pokonuje recydywistów własnymi rękoma, więc byłoby to zupełnie inne podejście. Takiego filmu z pewnością nie dostanę, ponieważ nie byłby on skrojony pod zabawki.

Batman Affleck

Zobacz również: Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości – Ciekawostki

W przeszłości Miller pracował z reżyserem Darrenem Aronofskym nad filmem o Batmanie bliskim jego wizji. Niestety, zakończyło się tylko na napisaniu scenariusza. 

Scenariusz był oparty na moim komiksie Batman: Rok pierwszy i tak, był bardziej realną historią. Zanim Bruce staje się Batmanem, mija trochę czasu. Parę razy nie za bardzo mu to wychodzi, ale potem robi to już dobrze. Byłaby to więc, 90-minutowa geneza postaci.

Kiedy zapytano go, czy oglądał już film Zacka Snydera, Batman v Superman, powstrzymywał się od komentarza. 

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?