Zmarł legendarny muzyk Leonard Cohen

W wieku 82 lat zmarł Leonard Cohen – wybitny muzyk, którego twórczość wielokrotnie wykorzystywana była przez filmowców w ich produkcjach. Informację tą ogłoszono za pośrednictwem wpisu na oficjalnym fanpejdżu artysty na Facebooku.

It is with profound sorrow we report that legendary poet, songwriter and artist, Leonard Cohen has passed away.
We have…

Opublikowany przez Leonard Cohen na 10 listopad 2016

Zobacz również: Wspomnienie artystów filmowych zmarłych w 2016 roku

Muzyka Leonarda Cohena inspirowała wielu filmowców, w tym reżyserów, poczynając od Wernera Herzoga, poprzez Rainera Wernera Fassbindera, a na Zacku Snyderze kończąc. Mimo że w jego dorobku znajduje się kilka legendarnych utworów, to zdecydowanie najpopularniejszą piosenką pozostaje Hallelujah z albumu Various Positions, wydanym w 1984 roku. Choć tytuł ten doczekał się niemal 200 coverów, to w pamięci kinomanów z pewnością pozostanie wykonanie Rufusa Wainwrighta, składające się na soundtrack animacji Shrek z 2001 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=YrLk4vdY28Q

Twórczości Cohena mogliśmy jednak słuchać w ponad 240 innych tytułach, z których należy wspomnieć o Watchmen. Strażnikach, Urodzonych mordercach, czy Dzikiej drodze. Poza tym, autor sam parokrotnie pojawił się na ekranie – prócz występu w kilku krótkometrażówkach, zaliczył epizodyczny występ w filmie The Ernie Game oraz w serialu Policjanci z Miami. Na jego konto można również zaliczyć napisanie scenariusza do musicalu Noc czarów.

Źródło: Facebook/Leonard Cohen / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?