The Dark Phoenix Saga podstawą do następnego filmu o X-Menach?

Kilka dni temu pisaliśmy o potencjalnym reboocie serii X-Men. Teraz otrzymujemy kolejne niepotwierdzone informacje na temtat tego, o czym opowiadać miałby siódmy (nie licząc spin-offów) film o mutantach. Powraca poruszany już jakiś czas temu temat. Portal Latino Review donosi, iż scenarzyści sięgną po komiksową historię The Dark Phoenix Saga. Byłoby to logiczne posunięcie, po tym jak w X-Men: Apocalypse wprowadzono od nowa postać Jean Grey (Sophie Turner) i postawiono pytania dotyczące mocy, jaką posiada ta postać.

Dzięki takiemu zabiegowi 20th Century Fox mogliby ponownie zrebootować serię o X-Menach, tak jak to zrobili filmem X-Men: Pierwsza klasa. Dodatkowo historia ukazana w The Dark Phoenix Saga, a której namiastkę widzieliśmy w Ostatnim Bastionie i Apocalypse, mogłaby w końcu zostać porządnie zekranizowana, będąc podstawą nawet dla całej serii filmów. Dotychczas historia ta miała niewiele wspólnego z komiksowym oryginałem. Skupiała się bardziej na postaci Jean Grey i jej osobowości i nie miała kosmicznego rodowodu, jak to miało miejsce w komiksach. W nich bowiem młoda mutantka była niczym naczynie, skupiające w sobie potężną siłę bytu zwanego Phoenix Force. Dzięki temu pomogła np. pokonać Galactusa.

DPS

Simon Kinberg zaczął już proces pisania scenariusza. Nie wiadomo jednak, czy w nowej części powrócą gwiazdy serii, o czym możecie przeczytać tutaj. Zagadką jest też to, czy w roli Jean Grey powróci Sophie Turner, czy np. Fox zdecyduje się na twardy reboot serii i obsadzenie w rolach zupełnie nowych aktorów. Bryan Singer nie powróci jako reżyser.

Źródło: Comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?