George Lucas pomógł przy tworzeniu Łotra 1.? Reżyser filmu odpowiada!

Gdy w 2012 roku Disney nabywał studio Lucasfilm George’a Lucasa, stało się jasne, że pomysłodawca i twórca legendarnego uniwersum Gwiezdnych Wojen nie będzie miał zbyt dużego wpływu na kolejne produkcje spod tego szyldu. Jak się jednak okazuje, twórcy nadchodzącego Łotra 1. działali pod pewnym wpływem ojca sagi. Gareth Edwards, reżyser niniejszego filmu, w wywiadzie dla portalu Total Film przyznał, że Lucas złożył wizytę na planie produkcji i ujrzał kilka rzeczy, które mu się spodobały, a których twórcy nie zamierzali zamieścić w opowieści o eskadrze Rebeliantów. Jego opinia najwyraźniej zmieniła ich plany:

Cokolwiek przypadnie Lucasowi do gustu, z pewnością znajdzie się w filmie.

Edwards wskazał przy tym jedną rzecz, na którą Lucas zwrócił szczególną uwagę podczas przeglądu inwentarza:

To był hełm, który bardzo nam się podobał, lecz nie wiedzieliśmy gdzie go umieścić. Nie mieliśmy okazji, aby go użyć. Kiedy jednak Lucas go mijał i powiedział „jest super, podoba mi się”, wszystko się zmieniło.

Jak powiedział, tak też się stało, a wspomniany hełm mieliśmy już okazję podziwiać przy okazji ostatnio opublikowanego plakatu produkcji. Zdaniem Edwardsa to nie jedyna rzecz zasugerowana przez Lucasa, lecz nie chciał ujawnić większej ilości szczegółów.

zemstasithow

Póki co nie jest znany nam rodowód niniejszego hełmu, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie pełnił on rolę swego rodzaju Easter egga, nawiązującego do Nowej Nadziei. Opublikowany ostatnio zakulisowy materiał ukazał nieco powiązań Łotra 1. z pierwszą częścią sagi, zatem twórcy zapewne jeszcze nie raz postanowią puścić oko do fanów Gwiezdnych Wojen.

Nawet po tym, jak Lucas dopuścił się sprzedaży swej wytwórni Disney’owi, pragnął posiadać wpływ na historię przyszłych filmów z serii. Plotki głoszą, iż zgłosił on swoje poprawki do scenariusza Przebudzenia Mocy, które zostały jednak odrzucone przez włodarzy giganta z Burbank. Ostatnią rzeczą, jaką dla franczyzy zrobił Lucas było stworzenie, nie cieszących się (niestety) uznaniem wśród większości fanów, prequeli.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny – rzeczy, które prequelowa trylogia zrobiła lepiej od oryginalnej

lotr 1. gwiezdne wojny historie

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie opowie wydarzenia mające miejsce przed filmem Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja. Fabuła obrazu skoncentruje się na przedstawieniu działań pewnej grupy rebeliantów, którzy podejmą się śmiałej, a zarazem niebezpiecznej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci.

Gwiazdą produkcji jest Felicity Jones (Teoria wszystkiego). Na ekranie towarzyszyć jej będą: Diego Luna (Zabić, jak to łatwo powiedzieć), Ben Mendelsohn (Bloodline), Donnie Yen (Ip ManBlade II), Jiang Wen (Niech zatańczą kule), Forest Whitaker (Ostatni król Szkocji), Mads Mikkelsen (HannibalCasino Royale), Alan Tudyk (Firefly) i Riz Ahmed (Wolny strzelec).

Premiera Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie już 15 grudnia 2016 r.

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?