Łotr 1. Gwiezdne Wojny – w filmie pojawi się postać wzorowana na Winstonie Churchillu!

W opublikowanym parę dni temu materiale zakulisowym mogliśmy ujrzeć nowego przedstawiciela rasy, do której należy słynny Admirał Ackbar. Kolejnym kanoniczym Kalamarianinem zostanie Admirał Raddus. Jak się okazuje, jego charakter wzorowany będzie na legendarnym brytyjskim premierze Winstonie Churchillu. Taką informację podaje nam specjalista od efektów specjalnych pracujący przy filmie Łotr 1. – Neal Scanlan.

Zawsze staramy się poszukiwać inspiracji dla postaci w rzeczywistych personach. W tym przypadku padło na Churchilla, zatem Admirał Raddus będzie bardzo silną osobowością. Poza oczywistymi podobieństwami fizycznymi, chcielibyśmy także, aby poruszał się i wyrażał emocje w podobny sposób.

Posiadanie rzeczywistych odpowiedników bardzo pomaga w kreowaniu filmowych postaci. To ugruntowuje nasze istoty i pomysły oraz sprawia, że czujemy jakby należały do naszego świata.

kollllaaa

Zobacz również: George Lucas pomógł przy tworzeniu Łotra 1.? Reżyser filmu odpowiada!

Tak jak wspomnieliśmy, Ackbar oraz Raddus należą do rasy Kalamarian, pochodzących z planety Mon Calamari. Gdy zostali odkryci przez Republikę, posiadana przez nich technologia zaliczyła cywilizacyjny skok jakościowy. Dzięki temu, wyspecjalizowali się w budowie zaawansowanych krążowników bojowych, które nazwano na cześć świata ich twórców. Do tej pory w kinowym uniwersum Gwiezdnych Wojen mieliśmy do czynienia wyłącznie z jednym Kalamarianinem, a był nim właśnie Admirał Ackbar.

MCLiberty

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z materiału zakulisowego Łotr 1.

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?