Gwiezdne Wojny porzucą ród Skywalkerów?

Praktycznie cała fabuła Gwiezdnych Wojen, jest opowieścią o rodzie Skywalkerów. Epizody I – III są historią upadku Anakina Skywalkera, podczas gdy Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje oraz Powrót Jedi skupiają się na losie jego dzieci – Luke’a i Lei. Wiemy również, że trzecia trylogia filmów, którą rozpoczęło Przebudzenie Mocy, również skupi się na przedstawieniu nam kolejnych przedstawicieli rodu. Jednym z nich jest z całą pewnością Ben Solo, ukrywający się za złowrogą maską jako Kylo Ren. Być może wkrótce jego krewną okaże się Rey, albo jeden z bohaterów, którego poznamy dopiero w Epizodzie VIII lub IX. Co jednak nastąpi potem? Czy historia Skywalkerów będzie kontynuowana? Wiele wskazuje na to, że nie…

any

W styczniu w Lucasfilm odbędzie się spotkanie, na którym podjęte zostaną najważniejsze decyzje dla przyszłości marki. Producenci będą mogli porównać zyski z Przebudzenia Mocy oraz Łotra 1, który będzie już wtedy siać spustoszenie w zestawieniach Box Office. Będą mogli również przyjrzeć się wstępnemu materiałowi, z którego montowany będzie Epizod VIII. W zależności od tego jak poradzi sobie pierwszy spin-off sagi, zdecydują oni w jakim kierunku podążą kolejne filmy. Wedle słów Kathleen Kennedy, jednym z wielu pomysłów jakie będą rozważane, jest brak Skywalkerów w kolejnych po Epizodzie IX filmach. 

Czy moglibyśmy się skupić jedynie na samodzielnych filmach, niebędących częścią głównej sagi? Oczywiście! Nie wiem jednak co przyniesie przyszłość.

Czy Gwiezdne Wojny poradziłyby sobie bez Skywalkerów? Z całą pewnością byłaby to bardzo poważna zmiana w stosunku do poprzednich filmów, które budowane były właśnie na historii tej rodziny. Wszystko zależy jednak od sukcesu jaki odniesie Łotr 1. Wydaje się jednak, że nie ma sensu w niego wątpić. Film bije rekordy popularności już teraz. O czym i o kim będą jednak opowiadały kolejne produkcje, jeśli zabraknie w nich kolejnych potomków (lub przodków!) Anakina Skywalkera…? Jakie są Wasze teorie? Piszcie w komentarzach!

Zobacz również: Gwiezdne Wojny Epizod VIII – w filmie poznamy wreszcie rodziców Rey!

Poster 2016fot: materiały prasowefot: materiały prasowefot: materiały prasowefot: materiały prasowefot: materiały prasowe

Za kamerą Epizodu VIII stanie Rian Johnson (Looper: Pętla czasu). Jest on także scenarzystą filmu. W obsadzie powrócą dobrze znani z Przebudzenia Mocy Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Nie zabraknie jednak zupełnie nowych twarzy. Tymi będą m.in.: zwycięzca Oscara Benicio Del Toro, nominowana do Złotej Statuetki Laura Dern i utalentowana debiutantka Kelly Marie Tran.

Gwiezdne Wojny Epizod VIII mają trafić do kin 15. grudnia 2017 roku.

Źródło: comicbook.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?