Łotr 1. Gwiezdne Wojny – pierwsze wrażenia po światowej premierze!

Wczoraj, 10 grudnia, w USA odbył sie pierwszy premierowy pokaz wyczekiwanego przez cały świat Łotra 1 – pierwszego samodzielnego filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oczywiście, po seansie, w sieci zaroiło się od opinii na temat najnowszej produkcji Star Wars. Szczęściarze, którzy mieli już okazję obejrzeć obraz nie tylko bardzo entuzjastycznie go chwalą, ale i zapewniają, że to co zostało nam zaprezentowane w zwiastunach, jest niczym, wobec wciąż obwianej tajemnicą reszty. Zapowiedzi i materiały reklamowe oddają ponoć w pełni mroczny klimat historii, choć wiele zaprezentowanych w nich scen nie znalazło się w ostatecznej wersji filmu. Wszyscy zalecają również by unikać wszelkich spoilerów, ponieważ kilka kluczowych zwrotów akcji wciąż nie zostało ujawnionych. 

Widzowie jednogłośnie zachwalają postacie K2SO (Alan Tyduk), Wielkiego Admirała Krennicka (Ben Mendelsohn), Chirruta Îmwe (Donnie Yen), oraz Jyn Erso (Felicity Jones). Wielu uważa, że Łotr 1 okazał się o wiele lepszy od zeszłorocznego Przebudzenia Mocy i nie może doczekać się ponownego seansu. Wedle ich słów, finał filmu jest niesamowity, a Darth Vader otrzymał scenę określoną jako „istny horror”. W przeciwieństwie do Epizodu VII, nikt jednak nie określa filmu jako najlepszej produkcji spod znaku Gwiezdnych Wojen. Wszyscy zgadzają się co do faktu, że Łotr jest niepowtarzalnym widowiskiem, które koniecznie trzeba zobaczyć. Będzie równie ekscytujący dla osób, które po raz pierwszy mają stycznośc ze Star Wars, jak i dla wiernych fanów, którzy wyłapią mnóstwo nawiązań do innych gwiezdnowojennych tytułów. 

Zobacz również: Łotr 1. Gwiezdne Wojny – nowe droidy i obce rasy na kolejnych grafikach!

Gwiazdą produkcji jest Felicity Jones (Jyn Erso; Teoria wszystkiego). Na ekranie towarzyszyć jej będą: Diego Luna (Kapitan Cassian Andor; Zabić, jak to łatwo powiedzieć), Ben Mendelsohn (główny antagonista obrazu – Orson Krennic; Bloodline), Donnie Yen (niewidomy wojownik Chirrut Imwe; Ip ManBlade II), Jiang Wen (ciężko opancerzony przyjaciel rzeczonego Azjaty – Baze Malbus; Niech zatańczą kule), Forest Whitaker (Saw Gerrera; Ostatni król Szkocji), Mads Mikkelsen (ojciec głównej bohaterki – Galen Erso; HannibalCasino Royale), Alan Tudyk (Droid K-2SO; Firefly) i Riz Ahmed (pilot Rebelii – Bodhi Rook; Wolny strzelec).

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie opowie wydarzenia mające miejsce przed filmem Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja. Fabuła obrazu skoncentruje się na przedstawieniu działań pewnej grupy rebeliantów, którzy podejmą się śmiałej, a zarazem niebezpiecznej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci.

Reżyserem galaktycznego widowiska jest Gareth Edwards, który nakręci produkcję na podstawie scenariusza autorstwa Chrisa Weitza. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie trafi na ekrany polskich kin już 15 grudnia 2016 roku.

rogueoneimax1Fot. materiały prasoweFot. materiały prasowe

Źródło: comicbookmovie.com, twitter.com / Ilustracja wprowadzenia – Rogue One: A Star Wars Story Trailer #2 (Official)

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?