Oscary 2017 – 336 filmów, które zostają w walce o statuetkę! Kto faworytem?

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę 336 filmów, które powalczą o Oscara. W zestawieniu nie zabrakło filmów, które już od jakiegoś czasu są wymieniane w gronie faworytów.

Aby film mógł znaleźć się w tym groniei musi spenić kilka podstawowych wymagań. Między 1. stycznia, a 31. grudnia danego roku musi być prezentowany w amerykańskich kinach przynajmniej przez siedem dni. Ponadto musi trwać przynajmniej 40 minut i być prezentowany w odpowiednim formacie cyfrowym na taśmie 35 lub 75 mm.

manchester by the sea

KLIKNIJ TUTAJ żeby zobaczyć pełną listę filmów, które uczestniczą w wyścigu po Oscara.

Wyścig po najważniejszą filmową statuetkę mają zdominować produkcje, których nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć w Polsce. Zdaniem bukmacherów największe szanse na zwycięstwo ma La La Land, niespodziankę mogą natomiast sprawić Manchester by the SeaMoonlight Milczenie.

https://www.youtube.com/watch?v=0pdqf4P9MB8

ZOBACZ TAKŻE: Powidoki nie powalczą o Oscary

Damien Chazelle, reżyser La La Land też jest faworytem w swojej kategorii. Za postawione 100 zł na jego zwycięstwo możemy zarobić 136 zł. Drugi w stawce Kenneth Lonergan pozwoliłby z kolei na wygranie aż 500 zł, bukmacherzy nie mają więc wątpliwości, kto zgarnie tę statuetkę.

la la land

Ostateczne nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 24.01 przyszłego roku, natomiast sama ceremonia będzie mieć miejsce 26.02 w Hollywood.

Źródło: deadline.com/ Fotografia wprowadzenia: techfleece.com

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?