Powstały czarne Oskary!

Uznany producent hip-hopowy Russell Simmons, współzałożyciel wytwórni Def Jam i producent takich filmów jak „Krush Groove” czy „Gruby i chudszy”, zorganizuje własne rozdanie nagród 24 lutego 2016 roku, na kilka dni przed rozdaniem Oskarów. Przedsięwzięcie nosi nazwę „The All Def Movie Awards”. Celem imprezy będzie ukazanie różnych talentów Hollywood zignorowanych w tym roku przez Akademię Filmową. Transfmisja na żywo dostępna będzie na kanale HBO. Tak na ten temat wypowiada się sam Simmons.

Nie spodziewam się, że 90 letni członek Akademii obejrzy „Straight Outta Compton” lub na niego zagłosuje. Bardziej martwię się, że w 2016 roku w studiach producenckich nie ma różnorodności przy dawaniu zielonego światła produkcjom, przy podejmowaniu decyzji, jak filmu i seriale mają wyglądać, jakich aktorów dobierać. Trzeba z tym walczyć instytucjonalnie. The All Def Movie Awards to nie są czarne Oskary, ale mogą się nimi stać. Liczę, że będzie to zabawne, rozrywkowe i dające do myślenia święto tych, których pominięto.

Zapowiedziano, że w kategorii najlepszego filmu roku 2015 nominowane są „Beasts of No Nation”, „Chi-Raq”, „Wstrząs”, „Creed: Narodziny legendy”, „Git” oraz „Straight Outta Compton”. O wygranej decydują członkowie All Def Academy. Aczkowlwiek na tej stronie, w kategorii najlepszego filmu oraz najczęściej cytowanego filmu mogą zagłosować również wszyscy widzowie, czyli praktycznie każdy, nawet biały człowiek.

Prócz filmu doceniony zostanie także najlepszy reżyser, najlepszy aktor oraz aktorka. Wśród kategorii uwagę przykuwają jednak dość nietypowe pozycje jak „Best Bad Muh Fucka” (najlepszy skurwiel) oraz najbardziej pomocna biała osoba i najlepszy ocalały murzyn w filmie. Trzymamy kciuki za zwycięzców („Chi-Raq” z nominacją najlepiej świadczy o tegorocznym poziomie) i przypominamy, iż dla czarnoskórych ludzi istnieją już jedne nagrody, znane jako Czarne Szpule. Co ciekawe tegoroczne nominacje do Szpul i All Def Movie Awards w kategorii najlepszych filmów całkowicie się z sobą pokrywają.

źródło: alldefdigital.com, thewrap.com

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?