John Williams zdradza swój mroczny sekret dotyczący Gwiezdnych Wojen!

John Williams należy do najbardziej uznanych kompozytorów muzyki filmowej w historii. Laureat aż czterech Oscarów, odpowiada za stworzenie podkładu dźwiękowego m.in do takich hitów jak Szczęki, Park Jurajski, E.T, Kevin sam w domu, Harry Potter, Indiana Jones, Szeregowiec Ryan, Siedem lat w Tybecie i wiele, wiele innych. Osiemdziesięciocztero letni artysta jest dziś jednak najbardziej znany dzięki sadze Gwiezdnych Wojen, która zawdzięcza mu wszystkie kultowe dziś utwory. To dzięki niemu znamy dziś Marsz Imperialny oraz symfonię w B-dur, otwierającą każdy z poszczególnych epizodów. Okazuje się jednak, że mimo tylu lat pracy nad każdym z filmów Star Wars, John Williams nigdy nie obejrzał żadnego z nich!

williams premiere

Odpuściłem. To prawda, że nigdy nie obejrzałem filmów Star Wars. Pracowałem nad nimi, poświęcałem się im, ale kiedy opuszczałem studio, mówiłem po prostu „dość”. Obecnie nie mam nawet ochoty by iść do kina i to oglądać. Być może, dla niektórych może się to wydawać dziwne. Nie jestem dumny z takiego stanu rzeczy.

A zatem Williams, podobnie jak i wielu aktorów, nie przepada za oglądaniem filmów, przy których pracował. Jak dotąd jednak taki tryb pracy nie przeszkadzał mu w komponowaniu coraz lepszych utworów dedykowanych kolejnym scenom. Warto więc uszanować postawę artysty, zwłaszcza, że już wkrótce odpowie za muzykę również do Epizodu VIII oraz IX!

Zobacz również: Gwiezdne Wojny Epizod VIII – Rey jako Jedi na nowych grafikach!

Za kamerą Epizodu VIII stanął Rian Johnson (Looper: Pętla czasu). Jest on także scenarzystą filmu. W obsadzie powrócą dobrze znani z Przebudzenia Mocy Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Nie zabraknie jednak zupełnie nowych twarzy. Tymi będą m.in.: zwycięzca Oscara Benicio Del Toro, nominowana do Złotej Statuetki Laura Dern i utalentowana debiutantka Kelly Marie Tran.

Poster 2016fot: materiały prasowefot: materiały prasowefot: materiały prasowefot: materiały prasowe

Gwiezdne Wojny Epizod VIII mają trafić do kin 15. grudnia 2017 roku.

Źródło: heroichollywood.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?