Advertisement
Advertisement

Carrie Fisher nie żyje. Aktorka znana z roli księżniczki Lei miała 60 lat

To nie jest dobry rok dla świata popkultury. Dopiero co pożegnaliśmy gwiazdę muzyki lat 80., George’a Michaela, a niespełna dwa dni później dobiega nas informacja o śmierci ikonicznej dla uniwersum Gwiezdnych Wojen, Carrie Fisher. Aktorka zmarła w wieku 60 lat po doznaniu zawału serca. 

Rzecznik rodziny, Simon Halls w imieniu córki aktorki wydał następujące oświadczenie:

Z głębokim żalem i smutkiem, Billie Lourd potwierdza, że jej ukochana matka, Carrie Fisher odeszła dzisiejszego ranka o godzinie 8:55 (czasu amerykańskiego). Była uwielbiana przez fanów z całego świata i będzie nam jej bardzo brakować. Cała rodzina dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia i modlitwy.

Carrie Fisher leciała w piątek 23.12 samolotem z Londynu do Los Angeles i 15 minut przed lądowaniem doznała ataku serca. Niezwłocznie po zdarzeniu podjęto próbę jej reanimacji i od razu po przylocie przewieziono do najbliższego szpitala, gdzie ostatecznie zmarła.

Wkroczyła do świata Gwiezdnych Wojen w wieku 19 lat. Prawdopodobnie na zawsze będzie pamiętana z roli księżniczki Lei Organy. Oprócz gwiezdnowojennych filmów zagrała także m.in. w filmach: Blues Brothers,  Kiedy Harry poznał Sally, Jay i Cichy Bob oraz Hannah i jej siostry.

Źródło: people.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?