Alexandre Desplat autorem muzyki do kolejnego filmu Guillermo del Toro!

Alexandre Desplat jest jednym z najwybitniejszych kompozytorów na świecie, który w ostatnim czasie nie może narzekać na nudę w pracy twórczej. Chociaż ostatecznie wycofał się z komponowania muzyki do Łotra 1. to od razu zastąpił to wyzwanie innym projektem związanym z wyczekiwanym przez wszystkich filmem science fiction – Valerian i miasto tysiąca planet!

valerian

Teraz przed kompozytorem stanęło nowe wyzwanie. Stworzy on muzykę do najnowszego filmu Guillermo del Toro – The Shape of Water. Nie będzie to pierwszy projekt, przy którym będą oni współpracować, chociaż pierwszy w której del Toro zasiada na stołku reżysera. Desplat komponował ścieżkę dźwiękową do animacji Strażnicy Marzeń z 2012 roku oraz Trollhunters, których obecnie możemy oglądać na platformie Netflix. W obydwu przypadkach Guillermo del Toro pełnił rolę producenta, a więc możemy uznać, że teraz relacja zawodowa obu panów kracza na kolejny etap. 

trollhunters

Opis: Akcja The Shape of Water rozgrywać się będzie w czasach zimnej wojny w Ameryce około roku 1963. Główną bohaterką filmu jest niema kobieta pracująca jako strażniczka w podziemnym więzieniu. Zakochuje się ona wkrótce w trzymanym w zamknięciu człowieku-rybie i wkrótce postanawia uwolnić go z więzienia z pomocą swojego sąsiada. Nie zdają sobie oni jednak sprawy jak niebezpieczny jest dla mężczyzny świat na zewnątrz. 

Obsada: W filmie określanym jako romans nie z tego świata wystąpią: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg oraz Octavia Spence. Za kamerą stanie Guillermo del Toro, a scenariusz napisał on we współpracy z Vanessą Taylor.

shape

Zobacz również: Kong: Wyspa Czaszki – król małp na ognistej grafice koncepcyjnej

Film nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, jednak najprawdopodobniej trafi on do kin jeszcze w 2017 roku!

Źródło: theplaylist.net/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Fanka filmów i książek fantasy. Kolekcjonuje figurki smoków i repliki broni białej. W wolnym czasie tworzy biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?