Amerykańska sieć kin AMC otworzy się bez obowiązku noszenia masek

Amerykański rynek filmowy to najważniejsza część tego biznesu na świecie. Nic dziwnego więc, że wszyscy obserwują jak proces otwierania kin sieci AMC przebiegnie właśnie w USA.

Najbliższa przyszłość kinematografii zależy od tego jak dużo ludzi uda się do kin po ich ponownym otwarciu. Sukces lub porażka pierwszych premier takich jak Tenet może zadecydować o dalszych losach wielu sieci multipleksów. Jedną z największych z nich jest AMC. Firma ogłosiła już, że otwarcie aż 450 ich obiektów nastąpi 15 lipca. CEO AMC wyjaśnił już także jak działać będą zasady bezpieczeństwa w najbliższym czasie. Okazuje się, że widzowie nie będą musieli zakładać masek.

Nie chcemy wywoływać żadnych politycznych kontrowersji. Uznaliśmy, że nakaz noszenia maseczek osobom, które uważają to za niepotrzebne, może przynieść efekt przeciwny od zamierzonego. Nadal myślimy że większość gości AMC będzie używać masek. Gdy osobiście pójdę do kina, na pewno będę ją nosił i dawał przykład.

Fot. Bloomberg/Patrick T. Fallon.

Zobacz również: Cyberpunk 2077 znowu przełożony!

W sieci AMC utrzymane zostaną za to inne normy sanitarne. Sale będą dezynfekowane po każdym seansie. To samo tyczy się obiektów, które najczęściej dotykamy, np. klamki. Przy wejściach dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk, a pracownicy będą regularnie sprawdzać swój stan zdrowia. Poza tym utrzymano także limity miejsc na salach. Nie będą one mogły być całkowicie zapełniane.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Mark Zhu

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?