Angelina Jolie po raz kolejny w bajkowym świecie

Zaraz po zakończeniu prac nad Czarownicą 2 Angelina Jolie weźmie udział w kolejnej baśniowej produkcji. Wcieli się w rolę matki Alicji z Krainy Czarów i Piotrusia Pana. Partnerować jej będzie David Oyelowo.

Widowisko o nazwie Come Away ma być swoistym prquelem Alicji w Krainie Czarów w połączeniu z  Piotrusiem Panem. Dwoje klasycznych bohaterów okaże się rodzeństwem, a Come Away opowie ich historię sprzed podróży do Krainy Czarów i Nibylandii. Gdy starszy brat bohaterów zginie w tragicznym wypadku, Alicja i Piotruś będą zmuszeni wybrać pomiędzy rzeczywistością a wyobraźnią, by od strasznego losu uchronić także swoich rodziców (w tych rolach Angelina Jolie i David Oyelowo).

Live-action wyreżyseruje Brenda Chapman, która w 2013 roku otrzymała Oscara za pracę nad pixarowską Meridą Waleczną. Będzie to pierwszy aktorski projekt Amerykanki, która przygodę z kinem rozpoczęła od cenionego Księcia Egiptu z 1998 roku. Scenariusz Come Away napisze natomiast początkująca Marissa Kate Goodhill.

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Kontynuacja Czarownicy zmierza na plan! Poznaj oficjalną obsadę!

Angelina Jolie pracuje aktualnie nie tylko na planie Czarownicy 2. W październiku ubiegłego roku ogłoszono, że pojawi się u boku Bryana Cranstona i Sama Rockwella w The One and Only Ivan – disneyowskiej adaptacji powieści autorstwa Katherine Applegate, znanej i lubianej autorki książek fantastycznych dla dzieci i młodzieży.

Daty premier Come Away i The One and Only Ivan nie są jeszcze znane. Czarownica 2 ma natomiast pojawić się w kinach w przyszłym roku.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: celebscool.com

Stały współpracownik

Filmoholiczka z wyboru - od klasycznego Hollywoodu począwszy, na współczesnym kinie niezależnym skończywszy. Dorastała z Harrym Potterem, jako 20-latka odkryła magię Star Wars. Zapatrzona w rozśpiewany i roztańczony świat musicali, zasłuchana w muzyce filmowej, zaczytana w literaturze pięknej. Ulubiony czas w roku? - Awards Season. Najlepszy przyjaciel do poduszki? - Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?