Ben Wheatley wyreżyseruje kontynuację Tomb Raider

Tomb Raider z 2018 roku otrzyma sequel w 2021 roku. Wiemy już, że reżyserią zajmie się znany z High Rise Ben Wheatley.

Pomimo, że pierwszy film z nową Larą Croft nie był spektakularnym sukcesem, to MGM i Warner Bros. postanowili kontynuować serię. W sequelu Tomb Raider ponownie zobaczymy Vikander w roli głównej, lecz zmieni się reżyser projektu. Roara Uthauga zastąpi Ben Wheatley. Ma on większe doświadczenie w kinie pełnometrażowym od swojego poprzednika, co dobrze zwiastuje dla projektu. Scenariusz napisze z kolei Amy Jump, która już wielokrotnie współpracowała z Wheatleyem.

Fot. Gareth Cattermole

Zobacz również: Czarna Wdowa – wyciekł fragment pojedynku bohaterek

Nie wiadomo na razie o czym opowie kolejna część przygodowej serii. Film z 2018 roku bardzo mocno wzorował się na odsłonie gry z 2013 roku, która była rebootem cyklu. Być może kontynuacja ekranowej wersji weźmie na warsztat następną odsłonę tamtego tytułu, którą było Rise of the Tomb Raider. Z drugiej strony może być to kiepski pomysł, ponieważ zbyt daleko idące odtworzenie gry było jedną z wad najczęściej wymienianych przez krytyków. Czy twórcy wyciągnęli wnioski z tej nauczki dowiemy się dopiero za dwa lata.

Zdjęcie do filmu zaczną się w następnym roku. Światowa premiera przewidziana jest na 19 marca 2021 roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?