Bez twarzy – powstanie nowa wersja filmu

Bez twarzy Johna Woo jest kolejnym filmem, który doczeka się odświeżonej wersji. Studio Paramount Pictures rozpoczyna prace nad nową wersją filmu akcji z 1997 roku, w którym główne role zagrali John Travolta i Nicolas Cage.

Produkcją nowej wersji Bez twarzy zajmą się Neal Moritz oraz David Permut jak producent wykonawczy. Za scenariusz odpowie z kolei Oren Uziel, który ostatnio pracował przy okazji 22 Jump Street oraz nadchodzącej adaptacji Jeża Sonika. Póki co nie posiadamy żadnych informacji o tym, czy reebot będzie w jakimkolwiek stopniu powiązany z poprzednią wersją. Wiemy jedynie, że w filmie zobaczymy zupełnie nową obsadę. Jak na razie nie ujawniono, którzy aktorzy mieliby wcielić się w głównych bohaterów.

Zobacz również: Tom Hanks jako Major Matt Mason od Mattel

Przypominamy, że oryginał opowiada historię agenta FBI Seana Archera (John Travolta), który od lat ściga niebezpiecznego terrorystę Castora Troya (Nicolas Cage). Mężczyzna chce się zemścić na nim za śmierć synka, który 6 lat wcześniej zginął z rąk przestępcy. Gdy wreszcie dochodzi do konfrontacji, w wyniku strzelaniny ranny Troy zapada w śpiączkę. Okazuje się jednak, że wcześniej zdążył on podłożyć bombę biologiczną w Los Angeles. Miejsce jej ukrycia zna tylko jego brat, przebywający w więzieniu Pollux Troy. Aby ocalić mieszkańców miasta, Archer decyduje się na niebezpieczną tajną misję. Pozwala sobie przeszczepić twarz Castora i daje się zamknąć w więzieniu razem z Polluxem. Tymczasem Castor budzi się ze śpiączki i zmusza chirurgów do do powtórzenia zabiegu, w wyniku którego ma teraz twarz Archera.

Film zdobył uznanie krytyków i okazał się sukcesem finansowym. W 1997 roku zarobił aż 245 mln dolarów z całego świata. Co więcej, Bez twarzy jest drugim najbardziej dochodowym filmem w karierze Johna Woo.

Źródło: Deadline/ Ilustracja wprowadzenia: Kadr z filmu Bez twarzy

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?