Charlize Theron gwiazdą kolejnego spin-offu serii Szybcy i Wściekli?

Grana przez Charlize Theron w Szybkich i Wściekłych 8, Cipher może być kolejną postacią, która otrzyma spin-off w tej serii. Universal  planuje zmienić cykl w bardziej rozbudowane uniwersum, tak jak robi to Marvel.

Informacja o potencjalnym, kolejnym spin-offie znalazła się nowym artykule The Hollywood Reporter poświęconym konfliktowi, jaki miał się rozegrać między studiem a producentem serii Nealem Moritzem. Universal miał odsunąć Moritza od tworzenia nowych filmów z powodu jego słabej wizji artystycznej. Studio miało prawo to zrobić, pod warunkiem, że Moritz będzie otrzymywał odszkodowanie z tytułu zarobków z kolejnych filmów (wszystko wynika z wcześniej podpisanych kontraktów).

spin

Fot. Kadr z filmu Szybcy i Wściekli 8

Problem polega na tym, że Universal jest chętny na zapłacenie krnąbrnemu producentowi za planowane kontynuacje głównej serii, ale w kontrakcie nie było mowy o spin-offach. Obie strony mają spotkać się w sądzie. Moritz uważa się za współautora pomysłu na tegoroczny spin-off zatytułowany Hobbs i Shaw. Twierdzi, że wytwórnia obiecała mu 2 miliony dolarów i 6% procent z tytułu sprzedaży biletów. Żąda on od studia wywiązania się z umowy (która, miała zostać zawarta ustnie), albo zapłacenia mu 6,8 miliona dolarów plus dodatki z premii i udziału w ewentualnych zyskach.

Zobacz również: Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw – nowy, szalony zwiastun filmu!

Pozew został złożony w zeszłym roku. Cały proces sądowy będzie się odbywał w czasie kręcenia zdjęć do dziewiątej części Szybkich i Wściekłych i w trakcie promocji Hobbs i Shaw, który do kin trafi 2 sierpnia. Jeżeli Universal planuje rozbudowanie serii, musi rozwiązać problem z  producentem.

Źródło: The Hollywood Reporter/ Ilustracja wprowadzenia: Universal Pictures

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?