Doktor Sen – Ewan McGregor z główną rolą w kontynuacji Lśnienia!

Doktor Sen to jedna z najnowszych powieści Stephena Kinga, a równocześnie kontynuacja jednego z najbardziej znanych dzieł pisarza – Lśnienia. Dzisiaj już wiemy, kto zagra główną rolę w jej adaptacji!

Główną rolę w filmie, czyli Danny’ego Torrance’a zagra Ewan McGregor, którego raczej nie trzeba tutaj nikomu przedstawiać. Podobno sam Stephen King jest bardzo zadowolony z tego castingu. Za reżyserię filmu odpowiadać będzie Mike Flanagan, który niedawno miał do czynienia z inną powieścią Kinga – Grą Geralda, którą możecie obejrzeć na Netflixie.

Studio Warner Bros. od wielu lat pracuje nad tym projektem, jak również nad prequelem Lśnienia o tytule Overlook Hotel.  Na wcześniejszą realizację filmów nie pozwolił jednak budżet. Sytuacja się zmieniła dzięki sukcesowi kasowemu zeszłorocznego horroru To, który również jest oparty o prozę Kinga.

Fot. Okładka książki Doktor Sen

Wydana 36 lat po Lśnieniu, powieść Doktor sen podąża śladami dorosłego Danny’ego Torrance’a znanego z pierwotnej książki. Prześladowany przez mieszkańców hotelu Overlook, gdzie spędził jeden, przerażający rok ze swojego dzieciństwa, bohater od dekad próbuje zrzucić z siebie dziedzictwo ojca. Ostatecznie zamieszkuje w New Hampshire, gdzie wspiera go organizacja AA. Dan znajduje również sobie pracę w domu opieki, w którym zapewnia umierającym komfort oraz ulgę poprzez swoje niezwykłe zdolności. Wspomagany przez podejrzanego kota staje się Doktorem Sen. Następnie Dan spotyka Abrę Stone oraz jej spektakularny talent, najdoskonalsze lśnienie, jakie kiedykolwiek widział, które na powrót konfrontuje bohatera z jego własnymi demonami w walce o dusze oraz przetrwanie nowej znajomej.

Jeszcze nie wiadomo, czy film będzie pełnił funkcję oddzielnego dzieła, czy może zostanie połączony z wydanym w 1980 roku Lśnieniem w reżyserii Stanley’a Kubricka.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?