Ennio Morricone nie żyje. Legendarny kompozytor zmarł w wieku 91 lat

Dzisiejszego dnia musimy pożegnać jednego z największych kompozytorów filmowych wszech czasów. Ennio Morricone zmarł w wieku 91 lat.

Wśród jego dzieł są ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak Dobry, Zły i Brzydki, Dawno temu w Ameryce i Nietykalni. Pracował między innymi z Quentinem Tarantino, Sergio Leone, Clintem Eastwoodem i Brianem De Palmą. Podczas całej kariery odpowiadał za muzykę w ponad 500 produkcjach. Cały czas był aktywny i prowadził trasy koncertowe. Planował zaangażować się w kolejne, gdy tylko skończy się pandemia. W trakcie swojej kariery, Ennio Morricone otrzymał liczne nominacje do Oscara, a dwie statuetki udało mu się zdobyć.

Fot. Mike Blake

Zobacz również: Wielka – serial o carycy Katarzynie otrzyma drugi sezon

Kompozytor zmarł o świcie 6 lipca. Trafił do szpitala po dotkliwym upadku i złamaniu. Niestety nie będzie mógł zrealizować swojej kolejnej trasy. Jego ogromny dorobek pozostanie jednak trwałym śladem w kinematografii. Setki filmów z jego nazwiskiem w napisach końcowych będą świadectwem wielkości tego włoskiego twórcy.

Ilustracja wprowadzenia: Balazs Mohai

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?