Jude Law powiedział, co sądzi o roli Albusa Dumbledore’a w serii Fantastyczne zwierzęta

Jude Law w 3. części Fantastycznych zwierząt ponownie wcieli się w rolę Albusa Dumbledore’a. Podczas rozmowy z Danem Foglerem w jego podcaście Law opowiedział, co sądzi o granej przez siebie postaci.

Jude Law jako młody Albus Dumbledore pojawił się w filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda w kilku scenach, zatem jego czas ekranowy był niewielki, ale sam aktor wypadł całkiem nieźle. Zdaniem fanów, biorąc pod uwagę przyjaźń Grindelwalda z Dumbledorem, to on powinien być głównym bohaterem serii, nie zaś Newt Scamander.

Fantastyczne zwierzęta

Fot: Kadr z filmu Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Zobacz także: Czarna Wdowa: Gwiazda ujawnia, czy film odnosi się do wydarzeń w Budapeszcie!

W historii o chłopcu, który przeżył w pierwszych dwóch częściach Dumbledorem był nie kto inny jak Richard Harris. Niestety aktor zmarł kilka dni przed premierą drugiej części. Skutkiem tego wydarzania było obsadzenie Michaela Gambona w roli dyrektora Hogwartu do końca produkcji. Obydwaj aktorzy wypadli w swoich rolach świetnie, toteż Jude Law ma przed sobą nie lada wyzwanie, aby im dorównać.

Jude Law, rozmawiając z Danem Foglerem, podzielił się swoimi odczuciami, które są związane z rolą Dumbledore’a.

Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w tej produkcji i bardzo się cieszę, że mogę zagrać tę postać. Wydaje mi się, że każdy dzień kręcenia tego filmu i tych scen to jak błogosławieństwo. Mam wielki szacunek do postaci, jaką gram, ponieważ zajmuje ona szczególne miejsce w sercach wielu ludzi. Nigdy nie wiedziałem, że sposób, w jaki odgrywam rolę, może mieć tak wielkie znaczenie. Odpowiedzialność, która się z tym wiąże. To też piękna rzecz niczym coś naprawdę cennego, niczym artefakt rodowy. To coś, czym mogę się zająć i może trochę ukształtować na swój własny sposób.

Jude’a Lawa zobaczymy ponownie w roli potężnego czarodzieja, choć wówczas jeszcze bardzo młodego, w Fantastycznych zwierzętach 3, których premierę zaplanowano na 15 lipca 2022 roku.

Zobacz również: Johnny Depp opuszcza serię Fantastyczne zwierzęta!

Fantastyczne zwierzęta to spin-off cyklu opowiadającego o przygodach Harry’ego Pottera. Bohaterem nowej serii filmów jest czarodziej Newt Scamander, który wraz ze swoimi przyjaciółmi stawia czoła złemu czarnoksiężnikowi Gellertowi Grindelwaldowi, dawnemu przyjacielowi Albusa Dumbledore’a.

Na stołku reżyserskim pozostanie twórca dwóch poprzednich części David Yates. Do swoich ról powrócą Eddie Redmayne, Jude Law, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol i Ezra Miller. Skrypt do filmu napiszą razem J.K. Rowling i Steve Kloves.

Cykl ma być złożony z pięciu filmów.


Źródła: screenrant.com / Ilustracja Wprowadzenia: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?