Gladiator 2 powstanie! Ridley Scott ponownie za sterami!

Kolejne dzieło Ridleya Scotta otrzyma swoją kontynuację! Tym razem przyszła pora na Gladiatora!

Za kamerą ponownie zasiądzie sam Ridley Scott, a jak informuje Deadline, scenariusz zostanie napisany przez Petera Craiga, który napisał skrypty do Miasta Złodziei, czy nadchodzącej kontynuacji Top Gun.

Film ma opowiedzieć historię niejakiego Luciusa, syna Lucilli znanej z oryginalnego filmu. Lucius jest bratankiem Commodusa, granego przez Joaquina Phoenixa rzymskiego przywódcę, który zginął z ręki głównego bohatera, Maximusa.

Gladiator

Fot. mat. prasowe

Jest wielce prawdopodobne, że produkcja Gladiatora 2 ruszy już niebawem. Scott wprawdzie aktualnie pracuje nad swoim pierwszym serialem telewizyjnym Raised by Wolves, ale niewykluczone, że historia Luciusa będzie jego kolejnym projektem. Przypominamy, że Gladiator okazał się wielkim kinowym hitem. Zarobił ponad 400 milionów na całym świecie, a na jego konto trafiło 11 nominacji do Oscara, z których otrzymał pięć, m. in. za najlepszy film oraz rolę pierwszoplanową.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzrnia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?