Joker bije rekordy w Box Office!

Najnowsza interpretacja Księcia Zbrodni z Gotham zanotowała świetne otwarcie w Box Office. Film w pierwszy weekend zarobił 234 mln dolarów na całym świecie.

Obraz Todda Phillipsa zgromadził 140,5 mln USD na 73 rynkach zagranicznych oraz 93,5 mln USD w Stanach. Dzięki takim liczbom, Joker zaliczył najlepsze weekendowe otwarcie w październiku w historii. Wcześniej mianem najlepszego pierwszego weekendu w kinach w tym miesiącu mógł cieszyć się zeszłoroczny Venom, który zarobił w tym czasie 80,3 mln USD. Nowy film ze stajni DC może poszczycić się także najlepszym wpływem z biletów z prapremier, piątku i soboty w historii październikowego Box Office. Taki wynik finansowy jest gigantycznym sukcesem Warner Bros., mając na uwadze niewielki budżet (55 mln USD) oraz kategorię wiekową R.

Fot. Kadr z filmu Joker

Zobacz również: Nowy sezon The Expanse otrzymał kolejny zwiastun

Joker to film kryminalny o osobie odtrąconej przez społeczeństwo. Akcja jest osadzona w latach 80. i niepowiązana w żaden sposób z wcześniejszymi wyczynami uniwersum DC. Oprócz Phoenixa wystąpią w filmie również: Bryan Callen, Marc Maron, Robert De Niro, Zazie Beetz oraz Frances Conroy. Film jest już dostępny w kinach.

Źródło: Box Office Mojo / Ilustracja wprowadzenia: Kadr z filmu Joker

Adept kina gangsterskiego, neonowej stylistyki lat 80. oraz wszystkiego, co zgrabnie bawi się konwencją.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?