Leave the World Behind – Netflix zajmie się nowym thrillerem twórcy Mr. Robot

Netflix wykupił prawa do adaptacji książki Leave the World Behind. W nowym filmie wystąpi Julia Roberts i Denzel Washington.

Tym razem Netflix postanowił zająć się adaptacją książki, która oficjalnie nawet nie miała jeszcze premiery. Leave the World Behind pojawi się w księgarniach dopiero na jesień. Jej fabuła jak widać już teraz przyciągnęła jednak uwagę. Skupi się ona na losach małżeństwa, które razem z dziećmi wybiera się na wakacje w odludne rejony Long Island. Wynajmują mały domek letniskowy z nadzieją na bezstresowy odpoczynek. Nagle do ich drzwi zapukają jednak właściciele, którzy w panice uciekli z Nowego Jorku. Według nich miasto zostało nagle odcięte od prądu, a być może pogrążyło się także w chaosie. Główni bohaterowie, bez dostępu do telewizji i innych mediów nie wiedzą jednak co jest prawdą, a co kłamstwem.

Fot. kadr z filmu Raport Pelikana

Zobacz również: The Walking Dead – filmowy spin-off o Ricku nadal w planach AMC

Oprócz Netflixa, stworzeniem adaptacji książki zainteresowane było także studio MGM i Apple. To jednak streamingowy gigant zakupił finalnie prawa do produkcji, co kosztowało go nawet 100 milionów dolarów. Reżyserią i scenariuszem filmu zajmie się Sam Esmail. Jego najbardziej znanym dziełem jest serial Mr. Robot. Oprócz tego pracował także z Amazonem nad serialem Homecoming. W Leave the World Behind zobaczymy Julię Roberts i Denzela Washingtona. Będzie to pierwsze spotkanie tej dwójki na ekranie od czasu Raportu Pelikana.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: Theo Wargo

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?