Queen wystąpi na Gali Rozdania Oscarów!

24 lutego w Dolby Theathre w Hollywood po raz 91. odbędzie się Gala Rozdania Oscarów. Tegoroczną uroczystość uświetni występ kultowego zespołu Queen z Adamem Lambertem. Filmowa biografia zespołu pod tytułem Bohemian Rhapsody walczy o statuetkę w pięciu kategoriach.

Akademia Filmowa za pomocą mediów społecznościowych poinformowała o występie popularnego zespołu. Queen od paru lat koncertuje wraz z Adamem Lambertem, który zastąpił zmarłego w 1991 roku wokalistę Freddiego Mercury’ego. W filmie w kultową postać wybitnego muzyka wciela się Rami Malek, który za swoją świetną rolę otrzymał nominację do Oscara. Czy odbierze statuetkę na gali, dowiemy się już 24 lutego.

Fot: GK Films/ kadr z filmu Bohemian Rhapsody

Zobacz również: Bohemian Rhapsody – Ciekawostki

Film Bohemian Rhapsody skupia się na wybranych 20 latach aktywności zespołu. We frontmana Queen, Freddiego Mercurego wcielił się znany z Mr. Robot Rami Malek. W rolach pozostałych członków zespołu wystąpili Ben Hardy, Gwilym Lee oraz Joe Mazello. W obsadzie ponadto zobaczyliśmy Aidana Gillena, Toma Hollandera oraz Aaron McCuskera. Scenarzystą produkcji jest Anthony McCarten, który napisał skrypt do Teorii Wszystkiego. Produkcję w kinach mogliśmy oglądać od 2 listopada 2018 roku.

Źródło: cnn.com/ Ilustracja wprowadzenia: Time/ Getty Images

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?