Robert Zemeckis zajmie się thrillerem science-fiction Ares

Słynny reżyser znany z Forresta Gumpa i Powrotu do przyszłości stworzy nowy thriller dla Warner Bros. W pracach nad Ares pomoże mu scenarzystka Kapitan Marvel.

Projektem początkowo zajmowało się studio MGM. Warner Bros. przejęło jednak prawa do produkcji i teraz kompletuje zespół do pracy nad Ares. U sterów znajdzie się Robert Zemeckis, czyli weteran kina, który stworzył wspomniane już wyżej klasyki. Powrót do przyszłości to jednak nie jedyne science fiction przy jakim pracował. Wśród jego filmów znajdziemy również Kontakt, który przenosił widzów w klimaty kosmiczne. Podobnie będzie z Ares, którego głównym bohaterem jest astronauta powracający z misji pozaziemskiej. Jego kapsuła rozbija się jednak na pustkowiu w Afryce. Musi więc wziąć się w garść i postarać wrócić do rodziny. Wkrótce okaże się, że jego problemy są częścią czegoś większego.

Fot. kadr z filmu Kontakt

Zobacz również: Mission: Impossible – Nicholas Hoult zagra w siódmej i ósmej części!

Scenariuszem filmu zajmuje się Geneva Robertson-Dworet. Na swoim koncie ma ona do tej pory jedynie dwa filmy. Oba są jednak dużego formatu – Tomb Raider oraz Kapitan Marvel.

Na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace na planie. Nie znana jest również przewidywana data premiery. Pozostaje więc jedynie czekać na dalsze informacje dotyczące projektu.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: Jim Spellman

 

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?