Rooney Mara zagra w filmie Guillermo Del Toro

Nightmare Alley od Guillermo Del Toro zyskało kolejną aktorkę. Rooney Mara dołącza do obsady nowego filmu meksykańskiego reżysera.

Nightmare Alley to kolejny film Guillermo Del Toro, który powstaje przy współpracy ze studiem Fox Searchlight. Ostatnie spotkanie reżysera z wytwórnią zaowocowało Oscarem dla Kształtu wody. Nic dziwnego, że postanowiono kontynuować to owocne porozumienie. Tym razem Del Toro zajmie się jednak remake’em. Nikt jednak nie powinien narzekać na powtarzalność, ponieważ oryginalne Nightmare Alley zostało wyprodukowane w 1947 roku. Wątpliwe by ktoś go dobrze pamiętał, a poza tym meksykański reżyser na pewno zawrze w swojej wersji dużo charakterystycznych dla siebie klimatów.

Fot. kadr z filmu Nightmare Alley (1947)

Zobacz również: Jeremy Renner mógł zagrać Hellboya u Guillermo del Toro

Film przedstawi losy drobnego oszusta Stana, który zaczyna współpracować z psychiatrą Zeeną w celu wyłudzenia od ludzi pieniędzy. Jednocześnie główny bohater wdaje się w flirt z Molly, w którą wcieli się właśnie Rooney Mara. Stana zagra Bradley Cooper, a oprócz nich na ekranie pojawi się również Cate Blanchett.

Film, na którym opiera się Del Toro, sam w sobie również jest adaptacją. Nightmare Alley z 1947 roku to ekranizacja powieści Zaułek koszmarów Williama Lindsay Greshama. Stara wersja filmowa, jak i książkowa skupiały się na popularnych w latach 30 jarmarkach osobliwości i cyrkach. Zwrot w stronę zawodu psychiatry w remake’u Del Toro zwiastuje bardziej współczesne podejście do materiału źródłowego.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: Drew Wiedemann

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?