Scenariusz Jokera trafił do sieci!

Scenariusz nadchodzącego filmu Joker z udziałem Joaquina Phoenixa wyciekł do sieci. Przedstawiona w nim historia podobno czyni go najbardziej kontrowersyjnym filmem roku. Poniższy artykuł zawiera spoilery. Czytacie na własną odpowiedzialność!

Portal cbr.com poinformował, że szkic scenariusza napisanego przez Todda Phillipsa i Scotta Silvera dla nadchodzącego filmu Joker wyciekł do sieci. Fabuła filmu ukazuje nieznaną dotąd stronę słynnego bohatera komiksu oraz ujawnia okoliczności, które prowadzą do przekształcenia postaci w przestępcę.

Joker / Joaquin Phoenix

Fot. Materiały prasowe

Według scenariusza pierwszy akt spowoduje, że widzowie będą współczuć postaci granej przez Phoenixa. Arthur Fleck, bo tak nazywa się tytułowy bohater to człowiek rozbity i złamany, którego zawodzi każda napotkana osoba. Jako średnio radzący sobie komik, stara się mimo wszystko wnieść radość do życia innych ludzi. Niestety spotyka się to jedynie z krytyką i odrzuceniem przez społeczeństwo. Arthur posiada pewne wady, które zauważymy już na samym początku filmu. Na przykład w jednej ze scen prześladuje swoją sympatię, po czym nazywa ją dziwką, gdy dowiaduje się, że ta ma chłopaka. W przedstawionej historii bohater ma się dowiedzieć o tym, że został adoptowany, a jego rodzice znęcali się nad nim zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Mamy być również świadkami dwóch bardzo drastycznych scen. Pierwszej, w której Arthur Fleck był gwałcony przez partnera swojej matki oraz drugiej, w której tytułowy Joker morduje własną matkę! Zatem nie bez powodu Joker otrzymał kategorię wiekową R.

Zobacz również: Joker wychwalany przez dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto

Joker rise!

Fot. YouTube

Punktem zwrotnym w Jokerze jest zabicie w samoobronie trzech osób pracujących na Wall Street. Wydarzenie to prowadzi do masowego ruchu przeciwko bogatej elicie fikcyjnego miasta Gotham, a postać Jokera staje się maskotką tej rewolucji.

Akcja filmu rozgrywa się w 1981 roku, czyli w tym samym roku, w którym rodzice Batmana zostali zamordowani.

Premierowy pokaz Jokera odbędzie się 31 sierpnia podczas Venice Film Festival o 19:00. Film zadebiutuje w kinach już 4 października 2019 roku!

Źródło: cbr.com/ reddit.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?