Shrek i Kot w butach otrzymają reboota?

Portal Variety donosi, że Shrek i Kot w butach, a także inne postacie z nimi związane, otrzymają „drugie życie”. Prace nad produkcjami, w których zobaczymy tych bohaterów mają być przekazane studiu llumination Entertainment odpowiedzialnemu za stworzenie m.in. Minionków.

Prezes studia Illumination Entertainment Chris Meledandri przyznał w rozmowie z Variety, że do rebootów chciałbym zaangażować aktorów, którzy podkładali głos postaciom w poprzednich filmach. Według niego to dzięki ich pracy seria zdobyła tak dużą popularność:

Jeśli przyjrzymy się występom aktorów w tych produkcjach to odkryjemy, że były one niesamowite. Choć byłoby możliwe wymyślenie wszystkiego od nowa, to czuję pewnego rodzaju nostalgię do wcześniej wykreowanych postaci obdarzonymi tak charakterystycznymi głosami.

Meledandri nie zdradził jednak, w jakim kierunku podąży reboot Shreka, lecz podkreślił wykorzystanie bogatego świata ukazanego w dotychczasowych produkcjach. Pierwszy obraz o zielonym ogrze miał swoją premierę w 2001 roku i od tamtego czasu pojawiły się trzy jego sequele, musical, a także kilka spin-offów, w tym m.in. Kot w butach. Ponadto, niemal każdy park rozrywki Universal Studios ma obiekt poświęcony Shrekowi, a fani tej postaci mogą też zagrać w gry komputerową z nim w roli głównej. Nie wiadomo też nic na temat piątej odsłony Shreka, która miała mieć premierę latem przyszłego roku. Od 2017 roku nie pojawiła się żadna informacja na jej temat.

Źródło: Polygon / Ilustracja wprowadzenia: DreamWorks Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?