Tessa Thompson twierdzi, że czwarta faza MCU zwiększy różnorodność w obsadzie i wśród postaci

Po sukcesie jakim okazał się pierwszy film z superbohaterką, czyli Kapitan Marvel, MCU idzie dalej w tym kierunku. Kolejna faza w uniwersum jeszcze bardziej zwiększy różnorodność na ekranie.

Marvel początkowo był dość w tyle z rozszerzaniem swojego katalogu bohaterów poza mężczyzn o jednej orientacji. Nawet tak prosty krok jak pierwszy solowy film z superbohaterką zajął im o wiele dłużej niż konkurencyjnemu DC. Tessa Thompson uważa jednak, że w kolejnych filmach zobaczymy o wiele więcej śmiałych posunięć w kierunku powiększania różnorodności.

Na świecie są miliony ludzi, szczególnie młodych, którzy chodzą do kin. Myślę, że jeśli możemy pokazać im kogoś kto wygląda jak oni to poczują się docenieni. To zresztą właśnie o to chodzi w komiksowych narracjach. Są o tym jak nasze różnice czynią nas wyjątkowymi.

Jestem bardzo podekscytowana, że będziemy mogli przesuwać te granice jeszcze bardziej i że mogę zrobić to z Walkirią. W komiksach jest bardzo dużo świetnych queerowych postaci i powinno być dla nich miejsce na ekranie.

Fot. Marvel Studios

Zobacz również: Czarna Wdowa – wiadomo, ile zwiastunów otrzyma jeszcze film

Tessa Thompson gra postać Walkirii, która jest bohaterką homoseksualną. Wątek ten nie był jednak rozwijany w żadnym z filmów z jej udziałem. Po słowach aktorki można jednak sądzić, że zmieni się to w nadchodzących produkcjach. Wiadomo także, że w Eternals pojawią się postacie reprezentujące różne orientacje seksualne.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?