Ujawniono ostatnie słowa Admirała Ackbara w Ostatnim Jedi!

Na rynku amerykańskim pojawiła się już druga część komiksowej adaptacji Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi, która wydaje się ukazywać niektóre wydarzenia z ósmego epizodu w całkowicie inny sposób. Autorem komiksu wydanego przez Marvela jest Gary Whitta, czyli scenarzysta Łotra 1. Najbardziej interesującą rzeczą jest jednak uwzględnienie w tym zeszycie ostatnich słów Admirała Ackbara tuż przed uszkodzeniem okrętu Ruchu Oporu przez myśliwiec Kylo Rena.

Postać, najlepiej kojarzona przez fanów dzięki słynnej kwestii „It’s a trap!”, zginęła w filmie dość raptownie i wydała się całkowicie zapomniana. Tymczasem w komiksie, którego strona została udostępniona na twitterowym profilu HazzaSWBF, widzimy dzielnego Mon Calamarianina stojącego na mostku okrętowym, gdzie mówi: „Torpedy nadchodzą!”. NAstępnie w obliczu nadciągającej śmierci z ręki wroga okazuje on najwyższy szacunek zarówno Generał Organie, jak i pozostałym oficerom Ruchu Oporu stwierdzając: „To był honor służyć z wami wszystkimi”.

Zobacz również: Mark Hamill dzieli się obawami odnośnie powstawania zbyt wielu filmów z uniwersum Gwiezdnych wojen!

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia 2017 roku.

Źródło: MovieWeb / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?