W wieku 96 lat zmarł William Phipps – legenda klasycznych filmów sci-fi

Aktor i producent William Phipps zmarł w wieku 96 lat. Jego bardzo bogata kariera aktorska składała się głównie z drugoplanowych ról, występował między innymi w takich produkcjach jak: Cat-Women of the Moon (1953), Wojna światów (1953) czy Najeźdźcy z Marsa (1953). Amerykańskiej publiczności był znany również jego głos, jako postaci Księcia w adaptacji Kopciuszka Disneya z 1950 roku.

Fot. materiały prasowe

Phipps występował w ponad 200 produkcjach filmowych i telewizyjnych. Jego styl aktorski szczególnie przypadł do gustu twórcom science-fiction. W latach 50 gatunek ten traktowany był z góry przez filmoznawców, a obecnie filmy produkowane w połowie wieku są niemalże obiektem kultu. Trudno jest znaleźć między nimi produkcję bez udziału Williama Phippsa.

William Phipps urodził się w Vincennes (Indiana, USA) 4 lutego 1922 roku. Zmarł w piątkową noc, 1 czerwca 2018 roku w klinice w Santa Monica po przegranej walce z rakiem płuc.

Źródło: Variety.com

Stały współpracownik

Wykorzystuję każdą okazję do czytania książek i oglądania filmów. Szczególnie interesuje mnie kultura brytyjska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?