Advertisement
Advertisement

Willem Dafoe dołącza do obsady The Last Thing He Wanted

Jak podaje portal Variety – nominowany w zeszłym roku do Oscara za rolę w The Florida Project, Dafoe dołącza do obsady w najnowszej produkcji Netfliksa – The Last Thing He Wanted. Partnerować w niej będzie Anne Hathaway, a za kamerą stanie Dee Rees.

The Last Thing He Wanted jest adaptacją powieści Joan Didion z 1996 roku i opowie o dziennikarce Elenie McMahon. Niczego nie spodziewająca się dziennikarka odziedzicza po swoim ojcu firmę handlującą bronią. Szybko okaże się, że w wyniku afery Iran-Conras znajdzie się ona w ogromnym niebezpieczeństwie.

The Last Thing He Wanted

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Trailer Czarnej Pantery najlepszym zwiastunem ubiegłego sezonu

Główną rolę zagra lauretka Oscara za rolę Fantine w Nędznikach, a ojca zagra Willem Dafoe. Dla amerykańskiego aktora będzie to pracowity rok. Poza wspomnianym filmem zobaczymy go w Aqumanie oraz The Lighthouse, w którym zagra u boku Roberta Pattinsona. Będzie to zdecydowanie warty uwagi film patrząc na ostatnie, udane wybory castingowe gwiazdy serii Zmierzch oraz Dafoe, który może raz jeszcze zadziwić widzów i powalczyć o Oscarową nominację.

Scenariusz filmu napisze wspólnie Rees wraz z Marco Villalobosem, a wyprodukuje go Cassian Elwes, który współpracował już z reżyserką przy realizacji Mudbound.

Netflix zakupił prawa do dystrybucji filmu tydzień temu na Berlin Film Festiwal.

The Last Thing He Wanted będzie drugą powieścią Didion przeniesioną na wielki ekran. Pierwszą było Graj jak z nut w 1972 roku.

Źrodło: Variety.com / Ilustracja główna: Variety.com

Stały współpracownik

Boks, filmy, futbol. To moje trzy pasje. A Marlon Brando, Tom Hardy i Christian Bale to moja trójca święta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?