Fan Tolkiena chciałby stworzyć polską wioskę Hobbitów. Możecie go wesprzeć!

Adaptację Tolkienowskiego Hobbita oraz Władcy Pierścieni Peter Jackson kręcił w dalekiej Nowej Zelandii. Dlatego to właśnie tam znajdują się filmowe domy naszych małych wzrostem, ale wielkich sercem przyjaciół. Jednak coś na kształt Shire z Hobbita już niedługo może powstać w Polsce. Jeden z rodzimych fanów twórczości Tolkiena i Jacksona chciałby bowiem podobną wioskę wybudować na Kaszubach. A teraz dzięki internetowej zbiórce wszyscy możemy mu pomóc.

Zobacz również: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – oto jak wyglądała prawdziwa Drużyna Pierścienia!

Pomysłodawcą projektu jest Paweł Sokol. Jak sam mówi projekt zrodził się w jego głowie juz 15 lat temu, jednak dopiero teraz zaczął się rozkręcać. Pan Paweł kupił już bowiem geograficznie pasującą na takową wioskę działkę na Kaszubach, wyczyścił znajdujący się na niej staw oraz zabrał się do budowania pierwszego domku Hobbita. Zorganizował także zbiórkę na realizację reszty swojego projektu na portalu pomagam.pl. Link do wspomnianej zbiórki znajdiecie TUTAJA poniżej możecie zobaczyć wizualizację owego projektu, którą pan Paweł wrzucił na Facebooka:

Na ten moment na koncie ziórki jest już ponad 9100 złotych. Do zrelizowania celu potrzeba 25 tys. co oznacza że udało się zebrać już 36 % pożądanej kwoty.

źródło: Facebook.com/Shire / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?