Zdobywca Oscara i inni brytyjscy aktorzy pozują nago dla ryb

Pewnie wcale nie czekaliście na dzień, w którym będziecie mogli zobaczyć nago tegorocznego zdobywcę Oscara za rolę drugoplanową w filmie „Most szpiegów”. Jednak Mark Rylance nie tyle otrzymał taką ofertę, ale też zgodził się na rozbieraną sesję. Wszystko to w imię ochrony ryb i środowiska. Rylance nie był też jedynym, który postanowił zapozować przed obiektywem z samymi tylko rybami. Dołączyło się do niego wielu brytyjskich aktorów z Emmą Thompson i Dougrayem Scottem na czele. Projekt nosi nazwę „Fishlove” i ma za zadanie uświadomić ludziom problem, jakim jest zbyt intensywny połów ryb oraz zanieczyszczanie wód, w których pływają. Tak o całej sprawie wypowiedziała się Emma Thompson („Ratując pana Banksa”), która pozowała wraz Gregiem Wise („Rozważna i romantyczna”).

fishlove, nago, ryby, aktorzy

Czujesz się winny trzymając martwą rybę, podczas gdy ty jesteś pełen życia. Jednak pozując dla Fishlove wraz z pałaszem czarnym chcieliśmy dać jasny przekaz: jeśli nie skończymy z przesadnym połowem i zanieczyszczaniem oceanu wszystkie te piękne istoty mogą wyginąć. Łowienie głębinowe jest niepotrzebne i powinno się zakończyć.

fishlove, nago, ryby, aktorzyCzułem się, jakbym trzymał bardzo starą istotę. Nasze skóry zupełnie się różniły. Moja była gładka i delikatna, a jego jak papier ścierny, ale miała w sobie jakieś podobieństwo. Ryby są dla mnie tajemnicą. Są jak stworzenia ze snów. To ewolucja. Ogranicza się je, więc wierzę, że w oceanie też trzeba stworzyć wielkie rezerwaty, gdzie ludzka żądza łowienia nie sięgnie. Pozuję dla Fishlove, by naświetlić problem współistnienia ryb na Ziemi. – powiedział Mark Rylance pozując z mustelem.

fishlove, nago, ryby, aktorzyKomik Ade Edmundson z homarem.

 

fishlove, nago, ryby, aktorzy

Miriam Margoyles („Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”)

 

fishlove, nago, ryby, aktorzy

Tom Bateman („Jekyll & Hyde”) z czerwonym cefalem

 

fishlove, nago, ryby, aktorzy

Dougray Scott („Mission Impossible 2”, „United”, „Uprowadzona 3”) z rybą z rodziny bramowatych

 

fishlove, nago, ryby, aktorzy

Alex Jennings („Królowa”, „The Crown”)

 

fishlove, nago, ryby, aktorzy

Jodhi May („Ostatni Mohikanin”)

 

I jak wam się podobają zdjęcia? Czy ryby dodały aktorom seksapilu? A może w sumie co ważniejsze, czy teraz też macie większą ochotę chronić je przed bezmyślnym wyłowem?

Zobacz także: Top 15 – najseksowniejsi faceci w serialach

źródło: telegraph.co.uk / ilustracja wprowadzenia: telegraph.co.uk

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?