Amazon usuwa ze swoich platform książki o leczeniu autyzmu

Amazon – największa platforma e-handlu na Zachodzie, a także wydawca i dystrybutor nielziczonych e-booków – będzie usuwał ze sprzedaży książki, które propagują pseudonaukę i niesprawdzone informacjemedyczne.

Na pierwszy ogień idą pozycje dotyczące leczenia zaburzeń ze spektrum autyzmu domowymi metodami mogącymi szkodzić pacjentowi. Dotyczy to zwłaszcza pozycji propagujących tzw. chelatacje (metoda leczenia zatrucia rtęcią) czy używanie specyfików polecanych przez homeopatów lub znachorów, często nielegalnych w USA czy na terenie Unii Europejskiej (przykładowo spożywanie ditlenku chloru, używanego w przemyśle do wybielania papieru). Część z tych terapii polecali celebryci, np. Jenny McCarthy, która leczyła nimi syna – który, jak się okazało, nigdy nie miał autyzmu.

Część tytułów można jeszcze znaleźć w Google z linkami prowadzącymi do sklepu Amazona, jednak po kliknięciu zobacyzmy tylko taki komunikat. Fot. screenshot

Podobnie pod lupę trafiły publikacje dotyczące ruchów antyszczepionkowych. Treści namawiające do rezygnacji ze szczepionek i oskarżające je o wywoływanie autyzmu zostaną przez Amazon usunięte.

Amazon nie jest sam w tej decyzji. Podobne działania co do treści dotyczących niesprawdzonych terapii autyzmu oraz antyszczepionkowych podjął niedawno Facebook.

Zobacz również: W Dolinie Krzemowej biblioteka używa… Book Bota Google

Źródło: NBC News; ilustracja wprowadzenia: Pixabay

 

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?