Zakupy przez… książkę. Teraz to możliwe!

Ukazała się pierwsza powieść, która pozwala na kupienie podczas lektury odzieży i dodatków noszonych przez postacie.

Marketing i metatekstualność lubią się coraz bardziej. Młoda pisarka i blogerka modowa Riley Costello wydała tydzień temu pierwszą znaną powieść nazwaną shopfictionWaiting at Hayden’s, dającą możliwość zakupu noszonych przez bohaterów rzeczy dzięki systemowi hiperłączy oraz przypisów w tekście. Po kliknięciu w wybrany link przeniesieni zostaniemy na stronę z wideo ze scenami z książki oraz zdjęcia postaci. Pod każdym znajdziemy zestaw odnośników do sklepów z prezentowanymi ubraniami i biżuterią. Co ciekawe, wszystkie zaprojektowane zostały przez młode kobiety, właścicielki marek mniej znanych i nieobecnych w dużych sieciach handlowych.

Oczywiście to nie tylko technologiczna ciekawostka – Costello otrzymuje za każdy zakup prowizję w systemie afiliacyjnym (czyli gdy czytelnik z jej linka wejdzie na stronę sklepu i coś kupi, wtedy autorka zyskuje). Dodatkowo pisarka pracuje właśnie nad opatentowaniem tego systemu zakupowych książek. Wspomina także o założeniu platformy (zapewne sieci afiliacyjnej lub podobnej), która pozwoliłaby innym pisarzom stosować wymyślone przez nią rozwiązanie. Więcej na ten temat znajdziecie we wpisie na jej blogu.

A o czym jest Waiting at Hayden’s? To powieść obyczajowa/romans o skomplikowanej kwestii dopasowania czasu i miejsca w związku. Fabuła toczy się dwutorowo.

Pierwszy wątek to historia Charli Andedrson i Jacka Logana, dwójki przyjaciół z dzieciństwa, którzy zakochują się w sobie do szaleństwa. Jednak po ukończeniu szkoły zmuszeni są rozstać się – natrafiają na możliwość spełnienia swoich marzeń i planów na przyszłość, jednak każde musi pojechać na inny kraniec kraju. Postanawiają jednak spotkać się w swojej ulubionej restauracji pięć lat od dnia wyjazdu.

Drugi wątek opowiada o Giannie Hayden, właścicielce restauracji, 37-letniej singielce będącej o jedną kiepską randkę od poddania się w poszukiwaniach „tego jedynego”. Wtedy znajduje na stronie randkowej Petera Clarka: atrakcyjnego, sympatycznego i pasującego do każdego punktu jej definicji idealnego mężczyzny. Jednak im bliżej dnia, w którym Charli i Jack mają się spotkać w jej restauracji, znająca ich historię Gianna coraz bardziej kwestionuje swoją więź z Peterem.

Źródło: Booklips.pl, ilustracja wprowadzenia: trailer

 

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?