W przyszłym tygodniu poznamy nową odsłonę serii Total War!

Na oficjalnej stronie serii Total War pojawił się tajemniczy zegar, odliczający dni i godziny. Wiadomo już, że jego odliczanie zakończy się w przyszły piątek, a fani serii już spekulują co zostanie wtedy ogłoszone. Pierwszą wskazówką może być wypowiedź dyrektora marki, Roba Bartholomew, z listopada 2016, w której przyznał, że nowy Total War jest już w przedprodukcji i zaoferuje graczom okres historyczny jeszcze niewykorzystywany przez serię. Następnie w grudniu ogłoszono, że trwają już prace nad drugą częścią Total War: Warhammer. A na koniec, w marcu tego roku, Creative Assembly ogłosiło, że nie będzie już wydawać kolejnych dodatków do ostatniej odsłony. Pozostaje zatem pytanie, czy ogłoszona w piątek gra będzie sequelem Warhammera czy kolejną częścią historycznego wątku?

its the final countdown

Główną podpowiedź oraz najwazniejszy punkt spekulacji fanów stanowi piramida, ledwie widoczna na spowitym mgłami krajobrazie w tle odliczającego zegara. Jedni twierdzą, że wobec tego nowy Total War osadzony będzie w prekolumbijskiej Ameryce. Ta co prawda pojawiła się już w dodatku Kingdoms do Medieval II, jednak tam spotykaliśmy się już z czasami konkwistadorów, a udostępnione cywilizacje Majów i Azteków chyliły się już ku upadkowi. Czy budowanie potęgi ich kultur byłoby ciekawe? Z pewnością prekolumbijska Ameryka to temat raczej niewykorzystywany w grach video.

Zobacz również: Wałęsa. Człowiek z Pixeli – trailer i nieco konkretów!

Inny trop dostarczyli, jak zawsze czujni, użytkownicy Reddita, którzy twierdzą, że rzeczona grafika odnosi się do Lustrii, tajemniczego kontynentu ze świata Warhammera, wzorowanego właśnie na Ameryce z czasów świetności Majów i Azteków. Kontynent ten, podobnie jak Amerykę Południową, porastają gęste dżungle, poprzetykane ruinami miast oraz piramidami i są zamieszkiwane przez Jaszczuroludzi. Czy mapa, którą poznaliśmy w poprzednim Total War: Warhammer zostanie albo znacznie rozszerzona, albo w ogóle przeniesiona na inny kontynent?

Wszystko zdaje się wskazywać na to, że nowa gra będzie kolejnym Warhammerem, co zdają się podpowiadać na Reddicie nawet sami twórcy. Ci z resztą już jakiś czas temu przyznali, że serię z Wojennym Młotem zaplanowali na przynajmniej trzy części.

Źródło: comingsoon.totalwar.com, reddit.com / Ilustracja wprowadzenia: totalwar.com

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?