Cyberpunk 2077- wykradziono dane o grze! Złodziej żąda okupu!

Coraz częściej w dzisiejszych czasach firmy produkujące gry muszą się borykać z wyciekami danych o ich nadchodzących hitach. Teraz ktoś wszedł w posiadanie tajnych informacji dotyczących gry Cyberpunk 2077 i szantażuje polską firmę, żądając pieniędzy za nieujawnienie tego, co ukradł. Nie wygląda na to, by Redzi ugięli się pod presją. Firma twierdzi, że dane w większości nie odzwierciedlają stanu prac nad grą i są przestarzałe. Jednak przy skupieniu twórców Wiedźmina na Gwincie, co oznacza mniej informacji o Cyberpunku, nawet przestarzałe informacje mogą spotkać się ze sporym zainteresowaniem.

https://www.youtube.com/watch?v=P99qJGrPNLs

Zobacz również: Assassin’s Creed w Egipcie potwierdzony! Wyciekła oficjalna grafika!

Oto oficjalne oświadczenie firmy w tej sprawie:

Drodzy gracze,

Niezidentyfikowana osoba lub grupa osób skontaktowała się z nami i poinformowała, że weszła w posiadanie kilku wewnętrznych plików należących do studia CD PROJEKT RED. Wśród nich znajdują się stare dokumenty zawierające wczesne pomysły dotyczące pojedynczych elementów gry Cyberpunk 2077.

Wraz z tą informacją otrzymaliśmy żądanie okupu, którego oczywiście nie spełnimy. W związku z tym istnieje szansa, że prędzej czy później wspomniane pliki zostaną opublikowane. O całej sprawie zostaną powiadomione odpowiednie organy.

Treść dokumentów jest w przeważającej większości nieaktualna i nie prezentuje rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane podczas prac nad grą Cyberpunk 2077. W związku z tym sugerujemy unikanie wszelkich informacji, których źródłem nie jest studio CD PROJEKT RED, gdyż mogą być one mylące.

Możecie być pewni, że gdy nadejdzie odpowiedni moment, powiemy Wam więcej na temat gry Cyberpunk 2077 – oficjalnie.

Zespół CD PROJEKT RED

Czy sądzicie, że firma dobrze robi, nie zgadzając się na zapłatę okupu?

Źródło: PPE/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe CD Projekt RED.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?