Everything pierwszą grą video uprawnioną do otrzymania Oskara!

Everything jest grą nietypową. Pierwszy raz napisaliśmy o niej, ponieważ pojawiła się na ostatnim Berlinale, jako pierwsza w historii tego festiwalu gra video. Teraz została uprawniona do ubiegania się o nominację do Oskara za krótkometrażową animację. Chociaż na razie nie wydaje się to bardzo prawdopodobnym, by gra wygrała z filmami, już dopuszczenie jej do rywalizacji jest ważnym momentem dla interaktywnej rozrywki.

https://www.youtube.com/watch?v=JYHp8LwBUzo

Zobacz również: Dziś PC-towa premiera gry Everything! Najważniejsze informacje o grze!

W jaki sposób doszło do tego, że ten produkt, określany mianem symulatora wszystkiego może się ubiegać o nagrodę filmową? Stało się to możliwe dzięki otrzymaniu przez tę grę autorstwa Davida O’Reilly nagrody jury na Vienna Shorts Festival zaledwie kilka dni temu, czyli 6 czerwca 2017 roku. Czy będzie to jednorazowe wydarzenie, czy też w najbliższym czasie gry coraz częściej będą pojawiać się na festiwalach wcześniej dla nich niedostępnych?

A Wy, co sądzicie o tym? Czy gry video w ogóle powinny być dopuszczane do rywalizacji o nagrody przeznaczone dla filmów?

Źródło: Gamerant.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?