Hearthstone – Znamy datę premiery najnowszego dodatku!

Miesiąc temu, Blizzard zapowiedział kolejny dodatek do swojej, bijącej rekordy popularności, karcianki Hearthstone. Rycerze Mroźnego Tronu, bo tak zostało nazwane nadchodzące rozszerzenie, zdecydowanie uderza w tematykę łączącą fanów starego, klasycznego WarCrafta oraz sympatyków World of WarCraft, gdyż przenosi nas ono do mroźnego Northrend. 

W ramach tego dodatku do gry zostanie wprowadzone 135 kart. Nowa talia będzie posiadać również kilka kart specjalnych, które zamienią naszych bohaterów w Rycerzy Śmierci. Mechanika ta jest bardzo przełomowa, gdyż nie mieliśmy jeszcze do czynienia z podobną w grze. Po zagraniu specjalnej karty chempion zostanie zamieniony w upadłego, a jego umiejętność bohaterska zmieni się. Dla przykładu Rexxar zmieni się w Łowcę Śmierci, a jego nową umiejętnością specjalną będzie Stwórz własną zmobiebestie. Dodatkowo pojawi się nowe słowo kluczowe, lub jak kto woli cecha karty, Kradzież życia. Stronnik obdarzony tym słowem z każdym zadanym ciosem będzie leczył bohatera o równowartość jego ataku.

hs sc

Zobacz również: Oficjalna lista gier PlayStation Plus na sierpień

To jednak nie koniec nowości. Nowe rozszerzenie zaoferuje nam również kampanie, której zasady i całokształt będzie nieco odbiegał od tych znanych nam z poprzednich rozszerzeń. Nowa kampanie będzie oferować nam 8, w pełni darmowych, misji. Za wykonanie każdej z nich przewidziana jest nagroda. Podczas tych zadań będziemy ścierać się z bossami znanymi graczom World of WarCraft z raidu Icecrown Citadel, aby na samym końcu stawić czoła samemu Królowi Liszowi. Walka z nim będzie nader trudna, gdyż będzie on zwyczajnie oszukiwał i wykorzystywał nieczyste zagrania, aby wygrać.

Wszystko to Blizzard, jak sam poinformował na Twitterze, ruszy do gry 10 sierpnia! Trzeba przyznać, że jest to zdecydowanie wcześniej, niż większość przypuszczała. Osobiście nie mogę się doczekać rzeczonej premiery, gdyż cała tematyka nadchodzącego dodatku skłania mnie do odkurzenia Hearthstone i spróbowania swoich sił ponownie w starciu z Królem Liszem. Plaga nadchodzi praz kolejny! Tym razem może w lekkiej i przyjemnej dla oka odsłonie, ale to nie znaczy, że należy ją bagatelizować!

Źródlo: battle.net / twitter.com/PlayHearthstone / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?