StarCraft II przechodzi w model free-to-play!

BlizzCon już za nami, pora więc najwyższa na omówienie jednej z największych nowości, jakie Blizzard zaserwował nam podczas swojego konwentu: przejścia StarCrafta II w model free-to-play!

Najwięszka e-sporotwa strategia świata wchodzi na zupełnie nowy poziom. Gra zostanie udostępniona w specjalnej, zupełnie darmowej wersji. Ów wersja będzie zawierać w pełni grywalną kampanię z podstawowej wersji StarCraft II oraz niczym nieskrępowaną rozgrywkę multiplayerową. W grze sieciowej będziemy mieć dostęp do wszystkich jednostek, nawet tych, które pojawiły się w Heart of the Swarm i Legacy of the Void. Ponadto udostępnione zostaną również tryby kooperacji ze wszystkimi bohaterami, których będziemy mogli progresować do 5 lvl (nie wliczając w to Raynora, Kerrigan i Artanisa, na których nie ma nałożonych żadnych ograniczeń).

starcraft 2 sc

Zobacz również: Max-Q – współczesne laptopy przenoszą rozrywkę w zupełnie nowy wymiar!

Całość ma pojawić się na platformie Battle.net już 14 listopada! Gracze, którzy zakupili wcześniej Wings of Liberty, w ramach rekompensaty, dostaną dodatkowo dodatek Heart of the Swarm.

Sklep StarCrafta nie ulegnie zamianą. Wciąż będzie można kupować skórki, portrety i inne tego typu rzeczy. Pojawi się jedynie dodatkowa opcja dokupienia kampanii fabularnej z pozostałych rozszerzeń gry.

Blizzard motywuje swoją decyzję tym, że na przestrzeni lat to gracze stworzyli z SC legendę świata gier strategicznych, dlatego chcą oddać właśnie im tę produkcję, aby mogła ona nabrać nowego życia. Trzeba przyznać, że jest to ciekawy zabieg, raczej nikt nie spodziewał się takiego ruchu ze strony Blizz. Czy jest to dobra decyzja, czy też nie, to dopiero zweryfikuje czas, nam jedynie pozostaje przygotować się na kolejny etap wojny między Terranami, Protosami i Zergami.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?