Metro Exodus – mamy świeże informacje o grze

Wielu graczy z niecierpliwością oczekuje na nową odsłonę Metra. W mojej skromnej opinii Metro Exodus może być jednym z najlepszym tytułów wydanych w tym roku. Z wypiekami na twarzy śledzę wszystkie wiadomości na temat gry, których do tej pory niestety wiele wypłynęło. Tym razem jednak trafiła do nas całkiem spora garść informacji, prosto od autorów gry.

Pierwszym newsem jest obecność Metra na tegorocznych targach E3. Nie wiemy jeszcze jakie materiały zostaną zaprezentowane w Los Angeles. Jednak mając na uwadze fakt że gra ma być wydana jeszcze w tym roku, a E3 odbędą się w połowie czerwca, liczyć możemy na całkiem sporo „gorącego stuffu” z gry.

Póki co producenci gry straszą nas ogromem lokacji. Aby uświadomić nam z jak wielkimi miejscówkami będziemy musieli się zmierzyć, developerzy odwołują się do poprzednich odsłon serii. W Metro: Last Light największy otwarty teren mierzył 111×200 metrów. Najnowsza produkcja zaoferuje nam lokację mierzącą 2000×2000 metrów. Autorzy twierdzą, że otwarte tereny będą od 10 do 18 razy większe niż te, na których walczyliśmy we wcześniejszej odsłonie gry.

Zobacz również: CD Projekt RED na E3 2018 potwierdzone!

https://www.youtube.com/watch?v=fbbqlvuovQ0

Po tak rozległym świecie będziemy poruszać się specjalną lokomotywą, którą mogliśmy już podziwiać na wcześniejszych materiałach z gry. W trakcie naszej podróży będziemy mogli podziwiać zmieniające się krajobrazy. Wraz z pejzażami zmieniać się będzie pogoda i … przeciwnicy.

Różnorodność czeka na nas nie tylko w formie dynamicznej pogody i krajobrazu. Gra aoferuje nam cały arsenał broni, którym będziemy mogli eliminować napotkane poczwary. Dodatkowo każda z naszych broni będzie posiadała pięć różnych modyfikacji, które pozwolą zmienić parametry i dostosować ją do naszych potrzeb. Nie będziemy mogli narzekać na nudę. Jeśli znudzi nam się wywijanie bronią, będziemy mogli ją schować do kabury. Takie zachowanie da sygnał napotkanym NPC, że mamy przyjazne zamiary.

Każde zadanie będziemy mogli wykonać na swój wybrany sposób – „na Rambo” lub po cichu. Fani skradanek będą zadowoleni, bo w grze zaimplementowano zupełnie nowy sposób skradania, który ma być zarówno wymagający, jak i bardzo realistyczny.

Źródło: wccftech.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Na pełny etat bronię Galaktyki strzelając z blastera, latając X-Wingiem i wymachując mieczem świetlnym.
Później pozwalam odpocząć nadgarstkom od pada relaksując się przy lekturze ulubionych komiksów i oglądaniu filmów.
A o moje zdrowie i kondycję dbają troskliwe Pokemony, które codziennie wyciągają mnie z domu na długie spacery.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?