Assassin’s Creed Origins – znamy szczegóły trybu edukacyjnego

Ubisoft w swoich produkcjach zawsze kładł bardzo duży nacisk na realizm i wierne odwzorowanie lokacji. Jednak wielu graczy zapewne tak wciągnęła fabuła Assassin’s Creed Origins, że nawet nie zwrócili uwagi na piękno Egiptu, który ich otacza. Tym razem producent postanowił zatrzymać nas na kolejne godziny w malowniczym królestwie piramid i przy okazji czegoś nas nauczyć.

Za realizację ambitnego celu odpowiada darmowe rozszerzenie, które zadebiutować ma już 20 lutego. Tak zwany tryb edukacyjny pozbawiony będzie wrogo nastawionych NPC oraz misji do wykonywania. Zamieni za to cały świat w jedno, wielkie, wirtualne muzeum. Dziś poznaliśmy szczegóły całego DLC.

Cały świat Assassin’s Creed Origins będziemy przemierzać jako jedna z 25 postaci. Developer pozwoli nam wcielić się ponownie w Bayeka, jego syna, Ayę, Laylę lub Hassana. Możemy także zagrać postacią historyczną (Cezar, Kleopatra czy Ptolemeusz) lub zwykłym, anonimowym NPC (do wyboru Grecy, Rzymianie, Egipcjanie). Naszą przygodę będziemy odbywać pieszo lub na wierzchowcu.

Zobacz również: PlayStation 4 Greatest Hits

https://youtu.be/1KlF_A55N1Q

Cały tryb edukacyjny to 75 wirtualnych wykładów. Każdy z nich trwa od kilku do nawet kilkunastu minut i dostępny jest do wyboru z poziomu mapy. Wycieczki podzielono na pięć kategorii – Egipt, Piramidy, Aleksandria, Codzienność i Rzymianie. Przed wyborem danej wycieczki otrzymamy wstępną informację o czekających nas atrakcjach i czasie potrzebnym na jej ukończenie. W trakcie zwiedzania czeka na nas mnóstwo interakcji, do których nie mieliśmy dostępu w trakcie wątku fabularnego (np. korzystanie z pieca). 

Do naszej dyspozycji oddany zostanie tryb fotograficzny oraz możliwość zwiedzania z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (abyśmy mogli wszystko dokładnie obejrzeć). Naszą wędrówkę przez Egipt ubarwią prawdziwe zdjęcia oraz rysunki koncepcyjne, które zdradzą nam sekrety tworzenia gry.

Źródło: YouTube (JorRaptor) / Ilustracja wprowadzenia: Ubisoft

Dziennikarz

Na pełny etat bronię Galaktyki strzelając z blastera, latając X-Wingiem i wymachując mieczem świetlnym.
Później pozwalam odpocząć nadgarstkom od pada relaksując się przy lekturze ulubionych komiksów i oglądaniu filmów.
A o moje zdrowie i kondycję dbają troskliwe Pokemony, które codziennie wyciągają mnie z domu na długie spacery.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?